У мережі Фейсбук активно поширюють оголошення для буковинців про небезпеку у лісі: попри грибний сезон та спокусу прогулятись на природі мешканцям радять не заходити глибоко в ліс та не пересуватись поодинці, пише ІА АСС.
Особливо не варто ходити на світанку, ввечері, і уникати походів з ночівлею.
«Небезпека завжди існує. Якщо людина не втручатиметься у його життя, то ведмідь першим ніколи не нападатиме і не чіпатиме людину. А якщо роздражнити самця чи поранити – тоді зустріч така може закінчитись плачевно. Ведмідь боїться людини більше, ніж ми його, - розповідає Руслан Рудий, головний мисливствознавець господарства «Зубровиця» ДП «Сторожинецького лісгоспу». – Відомо, що ведмідь з’явився у Сторожинецькому лісництві. Ми збирали лісову охорону, пояснили людям як себе поводити. Поки він не завдав нікому шкоди, лише поламав одну пасіку».
Вперше у лісах приміських сіл ведмедя побачили три тижні тому місцеві мешканці. Він мігрував у сторону села Снячів, а потім вернувся назад. Кажуть, поводив себе спокійно, неагресивно.
Читати: На Сторожинеччині зазнімкували родину бурих ведмедів (ВІДЕО)
«Все життя десятки років люди живуть і працюють у лісі: майстри, лісоруби, грибники. Траплялись і ведмеді одинаки, самиці зі дітьми, цілі родини – ще ні разу не було випадку нападу на людину. Головне при зустрічі, не треба різких рухів, не кричати. А лише подавати звук, і він заздалегідь втече від вас. У тварин і людей дороги різні, головне не провокувати одне одного. Справді, у лісництвах стало більше ведмедів, і так близько до Чернівці історично вони ще не підходили», - продовжив Руслан Рудий.
На фото: слід ведмедя у лісництві с. Ревне, червень 2021
Раніше лісівники зафіксували ведмедя у Жадівському лісництві.
Якщо Ви побачили сліди цього звіра — ведмежі стежки, відбитки лап чи подерта кігтями кора дерев — негайно йдіть звідти!
В жодному разі не підходьте до сплячого, пораненого ведмедя чи під час того, як він їсть.
Не дивіться ведмедеві в очі!
Не повертайтесь спиною!
Не біжіть!
Не робіть різких рухів!
Не атакуйте!
Дивіться нас на YouTube
Дуже повільно задкуйте і розкидуйте за собою речі, одяг — найімовірніше ведмідь затримається, щоб обнюхати їх.
Підніміть над собою рюкзак, сумку, одяг, щоб здаватись вищими.
Створіть шум: голосно говоріть, кричіть, свистіть, включіть на телефоні гучну, швидку музику — ведмідь може злякатись і втекти.
Якщо ж тварина підійшла впритул, замріть, або повільно впадіть на землю, зігніться в позу ембріона, накрийте руками голову і прикиньтесь мертвим. Ведмідь може Вас обнюхати, поворушити лапами і піти.
Якщо ж ведмідь напав — бийте його в очі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами