Підсумкова дводенна конференція проекту українсько –німецького співробітництва джіайзет «Енергоефективність у громадах » розпочалась в Чернівцях. Проект працюватиме до 2016 року в п’яти об’єднаннях міст, лідерами яких є Дніпропетровськ, Житомир, Полтава, Сєвєродонецьк та Чернівці. Керівники проекту та представники майже з усіх українських областей обговорюватимуть, чого вже вдалось досягти задля енергозбереження.
Головне, чого має досягти проект – це облік енергоспоживання, що дасть можливість його контролювати і, зрештою – підвищувати енергоефективність, кажуть його керівники. Співпрацю з українськими регіонами почали ще в 2013, обирали міста- партнери за конкурсом. Для додаткового фінансування залучили й фонд НЕФКО.
Крістіана Хагеннедер, директор Проекту «Енергоефективність у громадах» (GIZ): Обсяг роботи, який потрібно виконати – нас не злякав, так як не злякав громади. Енергетичні аудити – це процедура, яка виявляє стан будівель, і оскільки їм по 30-50 років, і нічого там не робилось – то ми маємо привести їх у нормальний стан,досягти енергоефективності. І потім можна очікувати на відчутні результати.
Проект – це можливість отримання недорогих кредитів, залучення грантів і технічної допомоги, вже переконались у Житомирі.
Сергій Гаращук, директор департаменту Житомирської міської ради: Починали з мікропроекту утеплення дитячого садочку та встановлення світлодіодного вуличного освітлення. Наразі підписано велику кредитну угоду – три мільйони євро, 1,350.000 – грантових коштів , 200 тисяч євро технічної допомоги на комплексну термомодернізацію бюджетних будівель – це школи, лікарні, дитячі садочки.
Схожим шляхом пішли і Чернівці. В нашому місті вже провели енергоаудит понад двох десятків садочків та шкіл. А також – запроваджують заходи зі збереження екології.
Марія Порчук, заступник міського голови: Ми вже закінчили роботу по підготовці усієї технічної документації – які будівлі є зараз і які будуть. Ми продовжуємо працювати по виконанню умов угоди мерів – це зменшення викидів СО2 по теплокомуненерго, тролейбусному управлінню, водоканалу.
Владники прогнозують: роботи у школах та садках розпочнуться восени. Найближчим часом в Чернівцях замінюватимуть вуличне освітлення. Та проведуть реконструкцію системи теплопостачання.
Олексій Каспрук, міський голова: Загальна сума на реконструкцію лише теплопостачання астрономічна – це близько 30 мільйонів євро, це майже річний бюджет Чернівців. І для того, щоб ми їх освоїли і добре використали, нам потрібен досвід наших партнерів, інших міст. Ми вчимося, і цікаво, що вже можемо показати дещо іншим нашим партнерам, які завітали до нас у гості.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами