Коронавірус виявляють тут. У Чернівецькому обласному лабораторному центрі робота не зупиняється, буває, і в ночі.
Завідувачка вірусологічної лабораторії Оксана Кіріяк проводить відбір отриманих зразків. Робота кропітка, виснажлива, але надважлива.
«Без перебільшення, в наших руках – це долі людей. Ми не можемо допустити жодної помилки», - розповідає Оксана.
Робочий день працівників лабораторії нерідко закінчується вночі. Зазвичай же вони працюють до пізнього вечора, від раннього ранку.
«Про те, що надворі вже тепла погода, що весна прийшла, мені розповідають рідні. Я прийшла сьогодні на роботу о пів дев’ятої ранку. Вчора звідси пішла о 23 годині. Що вже тепло на вулиці, я навіть не знаю», - ділиться завідувачка.
Більшість маніпуляцій лаборанти проводять вручну. Проте є елементи в їхній роботі, коли без допомоги техніки неможливо досягти результату.
«Цей новий ампліфікатор значно полегшив нам роботу. В нього можуть за один раз закладатися до сотні зразків. Це вже завершальний етап дослідження», - додає Оксана Кіріяк.
Проведення досліджень на наявність коронавірусної інфекції займає немало часу. Найперше - працівники лабцентру намагаються виключити людський фактор, який може негативно вплинути на результат роботи. Тому діють чітко за визначеними інструкціями. Всього від підготовки матеріалу для тестування до отримання однієї партії результатів може минути 8 годин.
Читайте ще: Чому на Буковині найбільше в Україні хворих на COVID-19, пояснив Сергій Осачук
«Від роботи відволікають часті телефонні дзвінки. Ми вже намагаємося навіть не підходити до телефону. Телефонують люди й просять сказати їм результати досліджень, чи є у них вірус, чи немає. Якщо відволікатися на це, йтиме ще більше часу на проведення досліджень», - розповідає Оксана Кіріяк, вимикаючи звук у телефоні, який час від часу дзеленчить у шухляді робочого стола.
Отримуйте новини в Telegram
Вірусологічна лабораторія Чернівецького ОЛЦ проводить тестування на наявність COVID-19. Звідси буковинці отримують інформацію про кількість заражених коронавірусом земляків.
Автор: Максим КОЗМЕНКО, спеціально для ІА АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами