Володимир Фурдига: свято буде щорічне. Вчора ми провели виїзне засідання на горі Томнатик, у Селятинській ОТГ, зібрався оргкомітет. Фестиваль буде триденним. Гості будуть не лише з України, будуть гості з-за кордону. Будуть представники, вже дали згоду заступник міністра з економічного розвитку, пан Тітарчук. Також ми запрошуємо гостей не лише з Буковини, але й з усього Карпатського регіону – Закарпаття, Івано-Франківськ, Тернопіль, хоч Тернопіль і не з Карпатського регіону, але вони будуть брати участь у фестивалі. Купол будемо розмальовувати. Перший того року ви бачили, це була проба пера, більше 2 тисяч людей того року були на Памірі, свято вдалося. Зараз люди знову питають, чи буде купол. Цього року, думаю, ми здивуємо всіх новими дійствами. Кожен район, кожна громада буде представлена на Памірі, кожен буде показувати, чим вони унікальні. Дороги підремонтують, дали доручення, вже почали робити. До гори Томнатик, звичайно, ще не буде асфальту, але ґрунтова дорога буде впорядкована. Транспорт буде підвозити на гору. Буде розбите наметове містечко, щоб можна було переночувати і польова кухня буде. Буде сцена, з дощок, щоб артисти могли виступати і купол біля сцени, який найбільший і найкращий, цілісний, збережений, саме його розфарбують у орнамент буковинської, путильської писанки. Ми зустрінемося з Миколою Шкрібляком, бо це такий спеціаліст, який розбирається у писанках, він підкаже, яка вона має бути.
Людмила Григорчук: Не думали організовувати конкурс, щоб чернівчани долучалися до обговорення?
Володимир Фурдига: Ми на наступний рік запропонуємо конкурс. Цього року буде путильська. У нас є задум, щоб всі регіони карпатського регіону розмалювали по куполу.
Слухач: чи думаєте ви відновити гелікоптери і вертолітний майданчик, щоб можна було приймати гостей.
Володимир Фурдига: Звичайно, плануємо. Потрохи будемо рухатися вперед. Будемо вдосконалюватися. Ми також плануємо показати різні виступи прикордонників, КОРДу, надзвичайників.
Людмила Григорчук: Хто буде розмальовувати купол?
Володимир Фурдига: Ми оберемо орнамент, зробимо трафарет і будуть працювати люди-висотники, які мають спеціальне обладнання. Фарби закупимо цього місяця і почнемо працювати. Я сподіваюся, що приїдуть багато туристів і це допоможе розвиватися Путильському району. Тут і гастрономія буде, бо у нас багато людей, які мають вівці, які виготовляють сир, у цьому є перспектива.
Нагадаємо, минулого року була створена перша писанка з 5-ти на куполах "Паміру".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами