Чотири переможці на мажоритарних округах Чернівецької області наразі активно готуються до поїздки до Києва, щоб почати роботу в новообраному українському парламенті.
Журналісти Інформаційного агентства АСС поцікавились в новообраних депутатів Верховної Ради їхніми очікуваннями від роботи у парламенті, у яких галузях хотіли б працювати новоспечені парламентарі. Нас також цікавили побутові справи: як майбутні нардепи бачать своє подальше життя на відстані від рідних міст, родин та колективів, де вони досі працювали.
Читати ще: Хто вони – «слуги народу» від Чернівецької області
Народилася 15 червня 1971 року в селі Бродок Дрогічинського району Брестської області, Білорусь. Громадянка України, протягом останніх п’яти років проживає на території України. Має спеціальність «Вчитель початкових класів, практичний психолог», що отримала у Чернівецькому національному університеті. Вчителька початкових класів НУШ у Чернівецькій гімназії №2. 15 листопада 1997 року вийшла заміж. Має двох дітей: сина Олександра, 1998 року народження, та дочку Софію, 2005 року народження.
Робота в парламенті.Поки що говорити про майбутню роботу трохи некоректно, адже офіційно ми ще не набули повноважень нардепів. До того ж зараз ще займаємось організаційними справами, дозбируємо усі необхідні документи. Одне знаю точно: команда депутатів-мажоритарників від Чернівецької області є монолітною та налаштована на роботу. Як педагог, я і надалі хотіла б працювати над розвитком освітньої сфери.
Переїзд. Моя родина емоційно непросто сприйняла новину про те, що тепер мені часто і надовго доведеться бути в столиці. Поруч із тим рідні мене підтримують, зокрема, моя мама готова допомагати із побутом.
Непросто було розлучатись з учнями та педагогічним колективом. Це є мої перші "нушики", буду сумувати за ними. Адже разом ми проходили часто нелегкі моменти роботи, разом з батьками та колегами-вчителями реалізували багато творчих ідей. Я задоволена, що у класі залишається вчителька, яка буде продовжувати цю роботу.
Народився 26 вересня 1991 року в місті Могильов, Білорусь. У 1992 році батьки повернулися в Україну і відтоді Максим жив у селі Реваківці Чернівецької області. У 2012 році закінчив юридичний факультет Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича. Максим Заремський ініціював фітнес-проект Power People, оздоровчі пробіжки, спільноту Sport People Chernivtsi.
Настрій в мене бойовий, мотиваційний, тільки вперед!
Хочеться отримати свій мандат і виконувати свої обов’язки.
Робота у ВР. Якщо говорити про мою роботу, як депутата-мажоритарника, в мене є округ, є люди, які хочуть покращень. Я бачу свою роботу у різних напрямках.
Я хотів би розивати у першу чергу соціально-економічну сферу району, а також працювати у своїй сфері - громадській діяльності в молодіжно-спортивній політиці. В нас є дуже гарні місця, де я хотів би проводити різні спортивні події. В мене є команда, яка залишається на місці та буде підтримувати мої ініціативи.
Народився 17 квітня 1971 року в с. Круп’янському Чернівецької області. Навчався у Великобудській загальноосвітній школі. У 1990 році закінчив Чернівецький механіко-технологічний технікум. У 1995 році закінчив історичний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. У 2009 році отримав ступінь магістра цього ж ВНЗ за спеціальністю «Державна служба». Зі шкільних років займався спортом (легка атлетика). До 2018 року був членом виконкому Чернівецького обласного відділення Національного олімпійського комітету України. Нині очолює Чернівецький обласний центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».
Плани мої не мають бути відірваними від планів і стратегії фракції "Слуга народу". Колеги-"списочники" вже давніше почали працювати над проектами законів, обговорювали можливі шляхи реформування тих чи інших галузей (тобто працювали в групах, які можуть стати комітетами).
Зі спортивною сферою, в якій я доволі непогано знаюсь, вийшов "фальш-старт" не дуже приємний. Тобто, хтось там вирішив було включити спорт у мега-комітет (і міністерство) "всього на світі та спорту". Припускаю, що це вирішили, чи нарадили люди, які не дуже знаються на специфіці цієї сфери. І такий підхід отримав різко негативну реакцію у фаховому середовищі. Я включився у боротьбу проти цього, розуміючи чітко, що ця "мішанина" матиме негативні наслідки для сфери, що це підставляє і нашу команду, і Президента. Таку позицію підтримали багато авторитетних спортсменів, тренерів, фахівців (олімпійські чемпіони, медалісти чемпіонатів світу та Європи, Заслужені тренери, навіть цілі федерації). Коли мені зателефонував сам Сергій Назарович Бубка, я зрозумів, що нашу позицію не зможуть проігнорувати. Президент почув нас, і оголосили рішення виокремити комітет з питань молоді та спорту.
Ось так буває. Що, здавалось би, елементарне питання забрало купу часу, зусиль, емоцій. Справа то проста. Йде мова про те, що кожним напрямом мають займатися профільні фахівці. У нас же чомусь "по накату" піддаються спокусі поманіпулювати навколо популістських тем про оптимізацію, скорочення і т п. Насправді можна скоротити кількість міністерств, але бюрократів може стати навіть більше, а можна розділити ще на декілька міністерств, але при цьому реально оптимізувати штати, скоротити кількість бюрократів, разом із "порожніми", не дуже потрібними функціями... Головне мати політичну волю це робити.
Повернусь до теми законопроектів і т п. Якщо, приміром, додатковий "спортивний" акциз на тютюнову і алкогольну продукцію (зі спрямуванням цих коштів на розбудову спортивно-оздоровчої інфраструктури) можна було би швидше підготувати, то, приміром, роботу над новим Законом про спорт, думаю, можна буде розпочати лише після фахових дискусій і досягнення спільного знаменника, як саме ми маємо реформувати цю сферу.
Я не прихильник того, щоби ми ганялись за якимись популістськими планами в стилі "5-річка за 3 дні", краще робити все в хорошому темпі, але якомога якісніше.
Власне, ми ще не вступили офіційно у повноваження, всьому свій час.
Комітет у мене мав би бути "спортивний". Де я реально, думаю, зможу принести більше користі. Хоча "замикатися" в одній темі не збираюсь.
З помічниками ще не розібрався. Розумію, що треба буде мати одного помічника в столиці, і це забере чималу частину того фонду, передбаченого на помічників. Легше трохи з громадськими помічниками, тут для мене головне порядність та ініціативність.
Переїзд. Ніколи не хотів жити в Києві, і це не секрет. Колись казав, що якби мені запропонували житло в столиці, але без права продати, здати в оренду, чи комусь подарувати, я би відмовився. Але якийсь час доведеться пожити в Києві. Квартири тепер депутатам не дають, не всі це знають, як бачу, тому деякі зайве заздрять. Натомість є можливість пожити в комунальному готелі, або брати кошти на оренду житла. Поки що записався на ту кімнату в готелі. А далі видно буде. Треба адаптуватися в нових умовах і обставинах.
Розглядаю і варіант "на два міста", хоча розумію, що це теж непросто реалізувати. Навряд чи буде можливість кожні вихідні їздити додому. Одне слово, багато чого ще в процесі.
Спортивна журналістика. Ну, це справа, якій я віддав наразі найбільше років "робочої кар'єри", якщо можна так сказати. Вночі писав про спорт і коли був керівником облспортвідділу, і директором облцентру "Спорт для всіх". Але коли прийняв непросте рішення дати згоду балотуватися в нардепи, сказав собі, що якщо люди оберуть, буду протягом каденції концентруватися суто на депутатській діяльності. Тож вже передаю по трохи SportBuk.com брату нашого каратиста-чемпіона Валерія Чоботаря Сашкові. Адже він вчився в Польщі на журналіста. Нагадую клубам, федераціям, іншим спортивним організаціям, що я вже декілька років пропоную охочим допуск до самостійного розміщення інформації на сайті. Ще треба передати в якісь добрі руки fakty.cv.ua. Ось такі справи.
І про очікування. Я вірю у щирість намірів Володимира Зеленського, і щиро вірю, що ми можемо кардинально змінити ситуацію в країні на краще. Інакше не давав би згоду балотуватися. Бо сам по собі статус нардепа для мене не має якогось особливого значення, сприймаю це просто як нову роботу, дуже відповідальну, і з новими можливостями.
Журналісти ІА АСС поки не отримали відповіді на свої запитання від народного депутата, який переміг на 204 окрузі. Щойно Валерій Божик відповість на наше звернення, ми опублікуємо і його відповідь.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами