З 1 травня розпочався призов на строкову військову службу, який триватиме до 31 липня 2020 року, пише ІА АСС.
З Чернівецької області призвуть 455 юнаків (210 осіб поповнять лави Збройних Сил, 115 підуть у підрозділи Національної гвардії, 110 - в Державну прикордонну службу, 20 - в Державну спеціальну службу транспорту).
Зараз в команди зараховано достатню кількість призовників, дефіциту немає.
Найкраще із завданням укомплектування справляються Кіцманський, Путильський, Кельменецький та Герцаївський райони. З деякими труднощами здійснюються заходи призову у Вижницькому районі та м. Чернівці.
«Призову підлягають громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 27 років, які не мають права на відстрочку або звільнення від призову. Термін строкової служби за наявності вищої освіти становить 12 місяців, за її відсутності – 18 місяців», – каже голова обласної призовної комісії Олексій БОЙКО.
Впродовж цього тижня для проходження служби в підрозділах ЗСУ вирушать 132 юнаки.
«Хочу заспокоїти і запевнити батьків, що строковики не залучаються до виконання завдань в районі проведення ООС, а перебувають виключно в місцях постійного розташування військових частин. Жоден строковик навіть не ступав на територію Донецької чи Луганської областей. Це рішення РНБО – і воно виконується неухильн, - коментує військовий комісар Чернівецького обласного військового комісаріату полковник Віталій ЧУРАЙ. – Приємно, що хлопці дуже активно і самотужки зголошуються іти в армію. Приміром, один юнак з Путильського району сам просився куди-завгодно, аби тільки вийти з села. Ми йому порадили сержантський коледж, де дають освіту на рівні бакалавра. Він погодився. А минулого тижня на контракт жінка звернулась і виявила бажання стати механіком-водієм танка. Це бойова посада. Зв`язались з військовою частиною, вони погодились, і тепер наша кандидатка проходить навчання».
Читати: Найбільше потребують військових медиків та водіїв: все про військову служба за контрактом
У час пандемії всім призовникам проводять лабораторне обстеження на наявність COVID-19 (ПЛР-тести), а за добу перед відправкою у війська – ще й ІФА тестування.
«У нас немає дефіциту для юнаків засобів індивідувального захисту, на всіх етапах комісії проводимо температурні скринінги. Ми ж розуміємо: якби пропустили хоча б одного – поширення у такому колективі відбулось би миттєво. Тому за цим пильно стежать і проводять тести на виявлення коронавірусу (ПЛР) та перевіряємо імунну систему (ІФА), - говорить старший лікар обласної призовної комісії Іван ТРІСКА. – Навіть на комісії приходили до 30-40 осіб, аби кожна особа дотримувалась дистанції».
У разі отримання повістки, громадяни повинні обов’язково прибути до призовної дільниці. За неявку передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність – штраф, або обмеження волі терміном до 3 років.
Восени 2019 року було складено 279 протоколів про адмінпорушення, відкрито 33 кримінальні провадження та засуджено до обмеження волі 17 чоловік.
Наші новини є у Facebook
- Військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні (безкоштовне харчування, проживання, медичне обслуговування, речове забезпечення).
- При призові передбачена грошова допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб станом на 01 січня поточного року.
- Щомісяця виплачується грошове забезпечення (залежно від військового звання та посади) на додаткові особисті потреби.
- Надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад).
- Час проходження строкової військової служби зараховується до стажу роботи.
- За строковиком зберігаються робоче місце та середній заробіток, за умови офіційного працевлаштування до призову.
- Призвані в період навчання у ВНЗ І-ІV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову.
- Військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).
- Члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботу і на залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників.
- При звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (залежно від звання й посади). Для військовослужбовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування - 12 окладів.
- Після звільнення в запас (протягом місяця з дня взяття на військовий облік за місцем проживання за поданням військового комісаріату) юнаки отримують матеріальну допомогу в розмірі:
- середньої заробітної плати на день призову, але не менше прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на день призову (для громадян, які працювали);
- у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої на день призову (для громадян, які до призову не працювали).
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами