Літо. Спека. Відкриті вікна вагону. Дихати важко, але хтось із маленькою дитиною просить закрити вікно – боїться протягу. Пасажири сердяться, сваряться… Насправді ж, подорожуючи потягом, варто пам`ятати про свої права і трішечки знати законодавство.
Загальна температура повітря в вагонах класу люкс та купе відповідно до законодавства має бути не більше 26 градусів, а в плацкартних вагонах повинен працювати вентиляція, повідомляє LB.ua.
Дізнатись температуру у вагоні можна за допомогою термометра, який мусить висіти у кожному вагоні. В плацкартних вагонах градусник знаходиться зверху, біля місця №2, в купейних – висить десь посередині вагона. Якщо термометра немає, залишайте скаргу в книзі скарг, що знаходиться у начальника поїзда і штабному вагоні.
Відповідно до додатку 6 Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України у всіх вагонах класу КУПЕ та ЛЮКС поїздів кондиціонування є базовою послугою (тобто - обов’язковою). У регіональних експресах кондиціонер має бути встановлений лише в першому класі. В плацкартних вагонах обов’язково має працювати вентиляція.
Відповідно до Державних санітарних правил та норм гігієни транспорту:
п. 2.4. Вентиляція та кондиціонуванням повинні бути ввімкнуті влітку за 30 хвилин до посадки пасажирів у вагон; взимку вмикається тільки вентиляція.
п.3.6. На шляху прямування, а також під час подачі поїзду під посадку в зимовий час, перехідний період температура повітря у вагонах усіх типів повинна бути на рівні +20° +/-2° , а влітку - +24° +/-2° (тільки в вагонах, де є кондиціонери).
Що робити, якщо у вашому вагоні немає кондиціонерів взагалі? Або кондиціонери є, але вони не працюють?
Іти до начальника потяга і писати скаргу. Потім, після приїзду до пункту призначення, продублювати інформацію про дану ситуацію на гарячі лінії УЗ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами