Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук в інтерв’ю виданню «Апостроф» розповів про своє ставлення до подвійного громадянства.
Журналістка Катерина Шумило поцікавилася в очільника Чернівецької ОДА, чи гарна ідея надати в рамках особливого статусу на деякий час російську мову, як другу державну. І чи не призведе це до сценарію, що всі прикордонні області захочуть мати другою державною мовою мову країни, з якою вони межують.
Читайте також: Державна мова - одна, інші мови - захищені, - голова Чернівецької ОДА
«Громадянство – задекларована лояльність до держави. Отже, як ти можеш свою лояльність поділити навпіл? Навіть у законах про подвійне оподаткування в різних країнах світу є поняття центру життєвих інтересів. Тобто, де ти проводиш більшу частину свого життя. З 365 днів, здається, 187 ти повинен жити саме в країні – центрі своїх життєвих інтересів. Там ти й декларуєш доходи та сплачуєш податки», - каже С. Осачук.
Тому очільник ОДА каже, що кожен громадянин змушений визначатися - до якої з держав він має лояльність. Де він громадянин, а чиї паспорти в нього є ментальним, історичним або іншим вигідним інструментом.
«Потрібно навести з цим лад. Бо не може громадянин бути лояльним одночасно до 3, 4, 5 держав, армій і присяг», - каже С. Осачук.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами