Фотограф зізнається, що за 5 років моніторингових візитів до різних місць несвободи найважчим для його психіки виявився саме візит до Нижньо-Станівецького психоневрологічного інтернату в Чернівецькій області. За результатами візиту було виявлено просто зоопарк порушень прав підопічних, які там проживають.
"Як тільки ми увійшли в спальний корпус, нас вразила чистота і … порожнеча. Це класична картина, яку можна зустріти в інтернатах. Означає це лиш одне - підопічних утримують десь в іншому місці. Так воно і було насправді. Тільки уявіть: на вулиці грудень, нульова температура, щодня майже половину людей виводять в іншу будівлю і закривають на весь день у двох кімнатах без скла на вікнах, туалету і доступу до питної води (фото).
Протягом дня вхід до спальних місць майже для всіх мешканців інтернату суворо заборонений. Погодьтеся, це дуже зручно, коли лише декілька працівників інтернату охороняють таку кількість людей, закритих на замок. Я не побачив різницю між бараками в концтаборі і цими двома кімнатами, де підопічні сплять на землі весь день і піддаються катуванню холодом замість терапії і реабілітації. Так виглядає абсолютне горе разом із почуттям приниження, пригніченості та безвиході.
Чи взагалі може проста людина уявити як це - роками бути ізольованими навіть не у межах території інтернату, а саме у кімнаті?!" - пише Олег Григорьев
"Я був просто вражений, коли не лікар, не медичний персонал (за приписами), а санітарка закриває підопічних інтернату в «кам'яному мішку» на ніч (карцер), в якому немає ліжка, постелі, твердого інвентарю, взагалі нічого, крім вузької лавочки і дірки в підлозі замість туалету. І все це лише тому, що вони вночі заважають санітарці і вона хоче в нічну зміну відпочити. Задумайтеся, чи може бути повноцінним життя у підопічних цього інтернату, якщо персонал установи не бачить у них живих людей. Ці підопічні просто позбавлені індивідуальності" - обурюється фотограф.
Нагадаємо, Обласна державна адміністрація, зокрема Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації з метою перевірки фактів, зазначених представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини під час робочої зустрічі 22 грудня 2017 року здійснив позапланову перевірку у Нижньо-Станівецькому психоневрологічному будинку-інтернаті. Тоді ця перевірка завершилася одним звільненням та 4 доганами.
Олег Григорьев такими результатами первірки обурений: "Мені було фізично боляче читати їхню новину. Якийсь круговий ідіотизм - державні чиновники самі порушують, самі себе перевіряють і звісно, що в результаті нічого не виявляють. І головне - вони відмовляються бачити зафіксовані моніторинговою групою факти. І це при тому, що в прокуратуру області були надіслані всі підтверджуючі порушення документи (чеки, квитанції, акти, договори), було відкрито кримінальне провадження за 4 статтями та на даний момент триває слідство".
"Це ж настільки очевидно: рівень розвитку суспільства визначається саме за тим, як воно ставиться до найслабкіших - до людей похилого віку, людей з інвалідністю або до людей з порушенням розвитку" - робить висновок фотограф.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами