Вже другий рік поспіль на факультеті математики та інформатики ЧНУ ім. Ю. Федьковича показують, що математика насправді це не нудний предмет, а надзвичайно цікава та корисна наука.
Математична Майстерня - це захід, на якому старшокласники та студенти показують школярам нові підходи до цієї науки, показують, як цікаво можна вирішувати задачі, а викладачі університету читають старшокласникам та студентам захоплюючі лекції, використовуючи незвичні задачі та ігри.
Організатори майстерні розповідають, що в цей день діти дізналися багато цікавого.
«Чи думаєте ви про симетрію, коли солите борщ чи кашу? Адже кристалики солі симетричні…» Про це запитував в школярів учень 11 класу Чернівецького ліцею №1, призер Всеукраїнських олімпіад з фізики, Максим Ліщинський. Ймовірність зустрічі з динозавром на вулиці Ольги Кобилянської обчислював аспірант кафедри математичного аналізу Василь Мельник, йдеться у повідомленні організаторів Математичної Майстерні.
Після цього розумового штурму школярі 5-8 класів намагалися якомога швидше зібрати кубик Рубіка, обіграти суперників у їстівні шашки, побудувати найвищу вежу з гороху та зубочисток та скласти 3D-головоломки.
Найкращі наближення для обчислення числа π пояснював студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка, неодноразовий призер Всеукраїнських олімпіад з фізики та астрономії Микола Веремчук. Тренер команд міста до різноманітних турнірів та олімпіад з математики Едвард Туркевич розповів про намиста кіл та теореми Штейнера-Понселе.
Провідні професори факультету математики та інформатики ЧНУ, доктори фізико-математичних наук Михайло Попов та Володимир Михайлюк розповіли учням старших класів та студентам основи теорії множин і зв’язки між важливими математичними константами: числом Ейлера, числом π та уявною одиницею.
В цей же час на факультеті школярі та студенти спробували сконструювати найшвидший літачок, переправити на інший берег річки двох англійців так, щоб їх не з’їли людожери, зібрати найдовшу новорічну гірлянду з архімедових тіл…
Читати ще: У Чернівцях діти вчили геометрію за допомогою... гороху та зубочисток
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами