На території області ведеться активна робота, вживається необхідний комплекс організаційно-практичних заходів, спрямованих на попередження, профілактику вчинення дитячого самогубства та недопущення участі дітей в групах антисоціальної спрямованості.
Головним управлінням Національної поліції України в Чернівецькій області та Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації з березня 2017 року навчальним закладам області надіслано рекомендації щодо посилення роботи з морально-духовного виховання, профілактики суїцидальної поведінки у підлітків, проведено профілактичні заходи та зустрічі з педагогічним колективом і батьківською громадськістю, проведено просвітницькі навчання батьків щодо виявлення ознак суїцидальної поведінки дітей методом спостереження та оволодіння навичками довірливого, підтримуючого спілкування: «Внутрішній світ підлітка: як пізнати і зрозуміти», «Фактори, що впливають на суїцидальну поведінку підлітка» тощо.
Нагадаємо, У Давидівцях Кіцманського району знайшли повішеним дев’ятикласника
Також у навчальних закладах впроваджено тренінгові виховні та профілактичні програми для учнів 7-11 класів. Для працівників психологічної служби системи освіти області Інститутом післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області проведено навчальний семінар-тренінг «Навички кризового консультування та розвиток психосоціальної стійкості до стресу у дітей».
Підрозділом кіберполіції здійснюється моніторинг соціальних мереж та акаунтів з метою протидії залученню дітей та молоді до неформальних груп, які пропагують у суспільстві культ жорстокості та суїцидальної активності.
З дітьми, які брали участь в інтернет-групах антисоціальної спрямованості, здійснюється активна профілактична робота, з метою виявлення та усунення причин та умов, які цьому сприяли.
Читати ще: У Чернівцях патрульні врятували дівчину від смерті! Вона хотіла стрибнути з даху
Службою у справах дітей обласної державної адміністрації розроблено пам’ятку, що містить рекомендації батькам для забезпечення безпеки дітей в мережі Інтернет. Окрім того, на пам’ятці зазначено номер безкоштовної дитячої гарячої телефонної лінії служби у справах дітей облдержадміністрації, на яку можуть зателефонувати діти та дорослі при виявленні можливих небезпек для дітей, а також номери телефонів кіберполіції та ювенальної превенції ГУ Національної поліції в Чернівецькій області.
Психологом притулку для дітей служби у справах дітей облдержадміністрації постійно проводиться тестування серед вихованців на предмет виявлення у них ознак, що можуть свідчити про їх участь у небезпечних групах в Інтернеті. Щоквартально здійснюється перевірка умов проживання дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами