Проєкт триватиме протягом шести місяців. За цей період організатори планують втілити близько 60 заходів, спрямованих на підтримку ВПО, пише Медіа агентство АСС.
Йдеться про організацію та проведення особистих та групових консультацій, проведення циклу інформаційно-навчальних семінарів, лекцій та тренінгів, спрямованих на здобуття / відновлення економічної незалежності ВПО, організацію культурно-просвітницьких інтеграційних заходів, а також роботу артстудії та ігрових гуртків для дітей.
«Перш за все, спілкуючись з внутрішньопереміщеними особами, які приїхали до Чернівецької області, розумію, що людям реально необхідна допомога. Йдеться не лише про фінансову чи матеріальну допомогу, адже це першочергові потреби, а й про психологічну. Люди потребують моральної підтримки, саме тому з допомогою таких заходів, чи то літературних, чи то музичних, можна помітити, як вони наповнюються тією енергією», - розповіла директорка Чернівецької національної універсальної наукової бібліотеки імені М. Івасюка Наталя Філяк.
За її словами участь у проєкті можуть брати усі охочі. Навіть якщо прийде більше людей, ніж очікувалось - нікому не відмовлять. Заходи паралельно відбуватимуться як у Чернівецькій обласній бібліотеці, так і на базі Хотинської міської публічної бібліотеки і у Лужанах.
Отримуйте новини в Telegram
Як розповіла Майя Мазур, директорка Хотинської міської публічної бібліотеки, заходи можуть проводитись у груповому форматі, коли оптимально 10-15 людей збирають разом та обговорюють певні теми, які їх хвилюють. Проте, якщо психологи помічатимуть, що комусь буде недостатньо групових консультацій, в такому разі буде організована індивідуальна зустріч.
«Я хочу, щоб ми стали корисними для людей та певною платформою, яка допоможе ВПО адаптуватися в сучасних умовах. Ця допомога буде важливою абсолютно кожному, адже ми хочемо донести людям, як важливо проживати кожен момент цього життя», - наголосила Майя Мазур.
Суть цього проєкту прихована у його назві - «НЕ сам на сам», адже необхідно мати хоч якусь підтримку, коли людина залишається «в повітрі», не розуміючи, що її чекає, куди йти та що потрібно взагалі робити, каже Олена Танасійчук – президентка БФ «Суспільні ресурси та ініціативи»
«Наш проєкт про те, що коли ти робиш щось для людей, то не можна робити це без самих людей. Першим кроком нашої діяльності стало те, що ми організували чотири евакуаційні маршрути та вивозили людей з тих регіонів, які найбільше страждали від російської агресії. Один з цих маршрутів якраз пролягав сюди, на Буковину. Також надалі ми створили шелтери для ВПО, один з яких вже відкрили в Хотині, а інший зовсім скоро будемо відкривати в Мамаївській громаді.
Таким чином, розуміючи потреби людей з перших вуст, виникла ідея створити такий проєкт, який допоможе знайти їм нові можливості, щоб повернути їх до життя. Ми хочемо дати їм розуміння, що вони не самі», - розповіла директорка благодійного фонду.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами