Другий тиждень поспіль на Буковині спостерігається активний процес «вручення» повісток. Буковинці отримують такі «запрошення» від військкоматів на вулицях, у закладах чи на робочих місцях. І це цілком законно, розповіла кореспондентові МА АСС начальник пресслужби Чернівецького ОТЦК та СП капітан Тетяна Попович.
Отримуйте новини в Telegram
«Вкотре пояснюємо, що законодавством не визначено місць, де дозволено, або заборонено здійснювати оповіщення. Вручати повістку військовозобов’язаним можуть представники ТЦК та СП, органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, організацій, навчальних закладів, роботодавці тощо.
До того ж не кожен військовозобов’язаний, якому вручили повістку, або який звертається (як чоловіки-переселенці) для постановки на військовий облік, буде мобілізованим. Здебільшого в терцентрах комплектування здійснюється перевірка, уточнення військово-облікових даних громадян, медогляд, робиться висновок про придатність, непридатність чи обмежену придатність до військової служби та відповідно приймається рішення про залучення до військової служби, або надання відстрочки від призову», - зазначила Тетяна Попович.
У суспільстві такі активні «вручення» повісток викликали шквал обурень та негативу. У Чернівецькому обласному ТЦК та СП розповідають, що чимала кількість осіб не з'явилась у військкомати, тому потреба в оповіщенні є актуальною.
Тетяна Попович
«Водночас чимало буковинців за ці чотири місяці з якихось причин не з’явились до ТЦК та СП, можливо, очікуючи на повістку, або були недостатньо поінформованими. Тому потреба в оповіщенні є актуально.
На жаль, є такі чоловіки, що ухиляються від виконання обов’язку, наче ця війна та країна не їхня, і захищати їх повинен хтось інший. Щобільше – подекуди навіть поводяться негідно, отримуючи повістки.
Нагадую, у випадку ухилення від призову за мобілізацією військовозобов'язаний може бути притягнутий до адміністративної та кримінальної відповідальності», - наголосила капітан.
Читайте також всі новини Чернівців
Найвищий обов’язок громадян, зокрема військовозобов’язаних чоловіків, в час такої великої, народної визвольної війни – захищати свої родини та країну, каже Тетяна Попович. Кожен має зробити все можливе, все на що здатен, щоб її врятувати.
«В такий складний час кожен військовозобов’язаний, який має гідність та вважає Україну своєю Батьківщиною, повинен сам прийти до ТЦК та СП і поцікавитись, чим може бути корисним армії та чим допомогти країні. Так, як зробили тисячі наших чоловіків – не чекаючи заклику, стати на захист».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами