Втрати Калинівського ринку на початку повномасштабної війни у лютому склали 238 тисяч гривень, а у березні - 699 тисяч 800 гривень. Загалом за перші два місяці повномасштабної війни комунальне підприємство втратило 938 тисяч гривень. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС розповів директор підприємства Олег Гульпак.
Отримуйте новини в Telegram
У ці втрати, за словами керівника, входить разова торгівля – «це виносна торгівля, коли люди виходять і розставляють столики, тобто їх стало менше». Також сюди входить розміщення автотранспорту, «як тільки постала проблема з паливом це стало серйозним викликом для нас, адже стоянки підприємства стали напівпустими, люди не мають на чому доїхати до нас, або ж знаємо про ситуації, коли замість 3-4 бусів на підприємство приїжджав один, люди збирались, скидались на пальне для однієї машини і приїжджали до нас вже так».
Директор підприємства розповідає, що в загальному, ринок втрачає приблизно так само, як і в часи пандемії коронавірусу, коли підприємці взагалі не мали змоги працювати.
«Якщо порівнювати з часами пандемії коронавірусу, коли ми були повністю зачинені, - каже Олег Гульпак, - підприємці не виходили, то десь вони балансують між собою. Наприклад, у 2021 році, якщо брати часи пандемії, карантинів, то за січень (з 8 числа по 24), березень (з 1 по 9 і з 24 по 31) і квітень (з 1 до 21), то ми мали недоотримані доходи у розмірі 1 мільйона 740 тисяч. Але тут підрахований більший період, наразі за час повномасштабної війни маємо розрахунок лише за лютий-березень».
Станом на сьогодні Калинівський ринок не припиняв своєї роботи, підприємство функціонує у повному обсязі. Адміністрація ринку контролює ситуацію та проводить роботу щодо покращення ефективності роботи підприємства у воєнний час.
«Ми в обов’язковому порядку проводимо наш затверджений попередній план заходів, проводимо ремонтні роботи. Маємо погоджений план розвитку на цей рік. Маємо надію, що в цьому році нам вдасться доробити автоматичний заїзд на територію 6 сектору», - зазначив Олег Гульпак.
Відомо, що 30 працівників підприємства поповнили лави Збройних Сил України. Наразі адміністрація ринку намагається розподіляти обов'язки між працівниками, справляються власними силами, розповів керівник.
«Наразі ми не приймали на роботу нових працівників, розподіляємо обов’язки між собою. Для нас першочергово стоїть завдання економії коштів, всім мобілізованим працівникам ми виплачуємо середньомісячну заробітну плату, якщо брати на їхнє місце тимчасового працівника – нам доведеться платити вже дві заробітних плати. Тому на цей час намагаємось максимально справлятись власними силами. Зараз ми це можемо робити шляхом того, що зменшився наплив відвідувачів і таким чином тримаємось»
За час воєнного стану та мобілізації на території Калинівського ринку одного дня були уповноважені особи: військові, поліцейські, які роздавали повістки.
«Після цього ми спостерігали такий негативний емоційний ефект з боку відвідувачів та підприємців, а також зменшення кількості відвідувачів, чутки розійшлись по цілій області. Але уповноважені особи діяли згідно з законами, згідно з своїми протоколами, розпорядженнями. Але це людський фактор, люди щось недочули, повигадували й інформація серед буковинців є досить перебільшеною та неправдивою. Тут є дві сторони: була проведена робота військовими й поліцією, і є сторона людей, які замість того, щоб сприйняти цей факт, підняли негатив та спотворили інформаційно ситуацію. Це шуміло досить довгий час, близько тижня», - розповів Олег Гульпак.
Дивіться нас на YouTube
Наразі Калинівський ринок працює у звичному режимі.
«Чекаємо на відвідувачів та приватних підприємців. Перемога буде за нами, наразі працюємо для економіки нашої країни», - додав керівник комунального підприємства.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами