Напередодні стало відомо, що чернівецьке Товариство з обмеженою відповідністю «Машзавод» увійшло до санкційного списку РНБО. Відповідний указ №726/2022 «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» підписав Президент України Володимир Зеленський 19 жовтня.
Тепер протягом 5 років ТОВ «Машзавод» не зможе, зокрема, виконувати торговельні операції, економічні та фінансові зобов’язання перед партнерами та замовниками тощо.
Новина про потрапляння до санкційного списку стала для керівництва підприємства несподіванкою. Віктор Сідляр, директор «Машзаводу», зауважує: причини такого рішення ні йому, ні представникам місцевої влади чи правоохоронних органів не відомі:
«Указ Президента не розкриває причин. За поданням СБУ прийнято рішення РНБО накласти санкції на ТОВ «Машзавод». Хочу сказати, що з 1370 підприємств, які є в цьому переліку, єдине українське – це чернівецький ТОВ «Машзавод». Це викликає питання – на якій підставі?».
Наразі підприємство направило звернення до секретаря РНБО Олексія Данілова, виконувача обов'язків голови СБУ Василя Малюка, Президента України, Кабінету Міністрів. Поки відповіді не отримали.
Те, що «Машзавод» з'явився у санкційному списку може свідчити про корупцію у найвищих ешелонах української влади, переконаний директор підприємства Віктор Сідляр. Він додає: жодних зв'язків із росією чи білоруссю ні ТОВ, ні його керівництво не має:
«Жодної загрози національній безпеці ми не становимо. З 2014 року жодного апарату в рф не було відвантажено, з лютого 2022 року – жодного апарату не відвантажили в республіку білорусь. Очевидно, що це помилка. Але помилок на такому рівні не буває. Ті, хто дав це подання - мають очевидно корупційну складову. Просто так ніхто не вносить «Машзавод», ми відоме підприємство.
Крім того, аби такий указ з'явився, потрібні підстави – перевірки, претензії, запити, попередження. Їх не було взагалі».
Також, за даними керівника, за 9 місяців 2022 року «Машзавод» сплатив обов'язкових платежів до держбюджету та пенсійного фону на понад 48 мільйонів гривень.
Отримуйте новини в Telegram
Наразі на підприємстві очікують на відповідь з Києва та сподіваються, що рішення про внесення ТОВ «Машзавод» до санкційного списку буде переглянуте.
«Як би ми не хотіли, робота підприємства зупинена повністю. Зараз нам вимкнуть електроенергію, прийшов лист терміново вимкнути газопостачання добровільно. 320 людей без роботи. (...) В нас накопичуються борги, закриті рахунки як на прийом коштів, так і на видачу.
Найбільші збитки – це те, що мої люди, не можуть отримати зарплату. Зараз вони прийшли на роботу, відробили цей місяць, а гроші отримати не можуть. Це біда для людей, які цінують кожну копійку», - розповідає Віктор Сідляр.
Неля Цихоцька, начальниця відділу стандартизації та сертифікації на «Машзавод» розповідає, що інформацію про санкції дізналась зі ЗМІ:
«Звичайно, я була шокована. 320 людей одночасно залишилися без роботи у такі важкі часи. Сьогодні ми прийшли працювати, але самі не знаємо що буде. Сподіваємося, що все налагодиться. Настрій самі розумієте який».
Працівники підприємства обурені, адже працюють тут роками, цілими сім’ями. Наразі люди сподіваються на резонансність справи. Якщо розголос у ЗМІ не допоможе – влаштовуватимуть страйки та акції протесту, аби їх почули.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами