Близько 50 кілометрів від найближчого містечка та ще 18 кілометрів бездоріжжям – і ви на горі Томнатик, де причаїлись п’ять білих куполів, які нагадують картинку з фантастичного фільму. Це – залишки військової радіолокаціної бази, пише ІА АСС з посиланням на НТН.
«Самі куполи – це чохли, вони зроблені усі з волокна, щоб не давати ніяких радіоперешкод. Тут є антена, - розповідає Дмитро, туристичний гід. - Станція була побудована у 70-х роках минулого століття, і її призначення було слідкувати за повітряним простором Європи. Тобто будь-які літаки, ракети - вони їх бачили і передавали дані у свої штаби».
Радянська військова база під кодовою назвою «Памір» припинила діяти на початку 90-х. Потім її узагалі розформували. Відтоді за 30 років природа майже повністю перемогла цивілізацію. Закинуті житлові споруди поросли чагарниками. У відкритому куполі з чудовою акустикою відпочивають корови. А довкола бази - чабани випасають свої отари.
Олексій вівчарює більшість свого віку. Це ремесло перейняв від батька. 15 травня він виганяє отару із дому за сто кілометрів звідси, а 20 вересня спускається назад. Праця у вівчарів - непроста, але хто хоче працювати, може й непогано заробити, каже чоловік.
Читайте ще: На Буковині хочуть збудувати гірську дорогу до станції «Памір»
«Уже 36 років вівчарюю, то вже значить подобається», - посміхається Олексій Бідоча, вівчар.
А ближче до вихідних на Томнатику і вівцям мало місця. Сюди з’їжджаються туристи з різних куточків країни. Місце вабить містичністю та красою.
«Я тут вперше, завжди мріяла сюди попасти. Краєвиди дуже чудові. Атмосфера така затишна, повітря, просто кайф», - ділиться враженнями Леся, туристка.
Хтось залишається ночувати у наметах, особливо - після непростого шляху, який дехто долає пішки.
На Томнатику також проводять фестивалі та концерти, де гостей частують колоритними стравами місцевої кухні.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами