Відповідне рішення було прийняте 20.06 на сесії Чернівецької міської ради. Згідно з проектом рішення, ратифікація Хартії дозволить забезпечити ефективну реалізацію механізмів для досягнення рівності можливостей жінок і чоловіків у житті територіальної громади міста Чернівці, зазначають у прес-службі Чернівецької міської ради.
Ось декілька положень хартії:
Хартія вміщає в собі поняття «ґендер», «сексуальна орієнтація» та похідні від них (стаття 2 частини І, п.1 статті 10 частини ІІІ). Зазначимо, що в міжнародній практиці не існує уніфікованого поняття «гендер». Похідні від нього – ґендерна рівність, ґендерна освіта, ґендерне виховання – маніпулятивні ідеологічні терміни, які подаються у позитивному контексті. Зокрема, як соціальне забезпечення рівних прав між чоловіками та жінками.
Довідка: Цю Хартію у 2004 році розробила Рада європейських муніципалітетів і регіонів (РЄМР). Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати існуючі повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.
Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання реалізовувати їх на території своєї діяльності. Для цього кожний орган-підписант розробляє План дій для досягнення рівності, у якому визначено пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації.
Читати ще: У ЛГБТ-спільноті Чернівців прокоментували рішення депутатів щодо гей-парадів
Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад прийняли практично усі міста Європи. В Україні цей рух лише починається, відповідне рішення схвалили Вінниця (2017 рік), Житомир та Ірпінь Київської області (2018 рік), а ось тепер і Чернівці (2019 рік).
Міста, які підписали Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад:
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами