На сцені-майстерні театру імені Ольги Кобилянської відбудеться прем'єра вистави «Величне століття. Веселе», показ якої також планується у рамках фестивалю «Золоті оплески Буковини», про це на пресконференції Медіа агентству АСС розповіли директор театру Іван Бутняк, а також режисер та автор вистави Сергій Кулибишев.
Цього року традиційний для театру імені Ольги Кобилянської фестиваль «Золоті оплески Буковини» відновлюється. Це буде п'ятнадцятий за рахунком фестиваль, який мав відбутись ще у 2019 році, проте через карантинні обмеження його скасували.
«Ми запитували одне одного - для чого ми це робимо? Тому ми змістили увагу на діалог з тими театрами, які знаходяться якнайближче до лінії фронту, яким зараз найважче діяти. Ми розвиваємося, відкриваємо нові сцени, напрацьовуємо репертуар, тому цього року у нас є особлива місія - протягнути руки театрам з центрального, східного та південного регіону», - розповів Іван Бутняк.
Наші новини є у Facebook
Цьогоріч фестиваль триватиме чотири дні - з 27 до 30 листопада. Покази відбуватимуться й на великій сцені, й на сцені-майстерні. Щодня будуть дві вистави, які розведені в часі, тобто можна потрапити на обидві в один день.
Відкривати фестиваль буде вистава Харківського державного академічного драматичного театру імені Івана Багряного «Нехай Щастить!», яку харків'яни зробили вже під час війни.
«Величне століття. Веселе» - вистава Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської, режисером якої є Сергій Кулибишев. Її у межах фестивалю покажуть на сцені-майстерні 30 листопада, але прем'єрні покази відбудуться вже 22, 23 та 24 листопада.
«Нам потрібні сучасні наративи. Українська драма живе та розвивається, адже є багато подій та відчуттів, які хочеться передати, і багато рефлексій знаходять своє вираження у виставах. У цій виставі ми показуємо думки - а що ж буде після війни. Багато людей зараз уявляють яким буде життя, і більшість думає, що буде так само як і було раніше. Проте потрібно усвідомлювати, що руйнується економіка, енергосистема, сім'ї, звичайне життя. І коли настане мир не все одразу буде добре. Війна - це тектонічні зміни, коли ми переможемо - потрібно буде будувати нову державу з новими цінностями, і нам не повинно буди соромно перед тими людьми, що загинули», - поділився Сергій Кулибишев.
Для цієї вистави окремо пишеться музика та створюють декорації, наприклад - велике вікно, яке є у сцені-майстерні, затягнули чорної тканиною та на ньому буде проєкція картин, які відповідають подіям у виставі.
Фото з репетиції вистави «Величне століття. Веселе».
Читайте також: Муздрамтеатр опублікував повну афішу фестивалю
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами