Потреба чи дитяча забаганка. Вітрини магазинів дитячих іграшок дивують своїм асортиментом.
Чого тільки немає в «Дитячому світі»: починаючи з пухнастих ведмедиків, конструкторів і пазлів, закінчуючи новомодними спінерами та барбі, що продаються в комплекті з маленькими трунами.
Психологи кажуть, такі іграшки – це лише вдалий хід маркетингу, вони приваблюють дітей своєю незвичністю, а батьки купують їх, бо люблять своїх дітей.
Читати ще: Небезпечні іграшки: магнітні кульки ледь не вбили дитину
Дитячий психолог Вікторія Шудель пояснила журналістам ІА АСС: « Діти - найвдячніший споживач для продавців. Навіть під час кризи батьки не можуть економити на дітях, інакше у них з'являється почуття провини. Як данина моді – змагання між дітьми – у кого краща іграшка».
Спінери – справжній тренд цього літа. Кожен другий школяр мріє про новомодну іграшку, або вже є її власником. Спінер або вертуха непосиди — це антистресова іграшка, складається з підшипника з металу або кераміки, який розташований в центрі спінера, по боках розташовані кілька крил або обважнювачів.
Вікторія Шудель зазначила, що «дитяча субкультура змінюється дуже швидко, а спінер зараз - це модно. Через певний час діти будуть носитися з чимось іншим. Я вважаю, для дітей спінер є лише розвагою: він не несе негативу, але й лікувального або «казкового» ефекту також немає».
До теми: Права споживачів: про це має знати кожен
Асортимент спінерів з кожним днем все росте: маленькі і великі, виготовлені з дерева, металу чи пластмаси, з музикою чи підсвічуванням, на різні гроші: вартість коливається від 80 до 500 гривень. Неабиякої популярності набувають відео-уроки по виготовленню спінерів власноруч.
Спеціалісти зазначають, що з допомогою спінера можна зняти симптоми психологічної проблеми, але не саму її причину. У випадку скарг дитини, обов'язково варто звернутися до психолога.
Автор: Юлія Боднінська
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами