Альона Головіна, практикуюча психологиня:
«Пам’ятаємо, що минулий навчальний рік для більшості з нас був не легким та дуже стресовим. Як батьки, так і діти мали переживання щодо дистанційного навчання, були втома, перевантаження, напруження. Чого чекати від наступного, ми теж мало розуміємо: готуємося до всього, але сподіваємося на краще.
Читайте також: У буковинських школах впровадять нову систему харчування з 1 вересня
Канікули – це час відпочинку та відновлення сил. Про це знають всі. Проте можна зрозуміти й кожного тата чи маму, які вже починають хвилюватися перед новим навчальними роком – а чи не забули наші дітки все те, що вивчили. І тому, звичайно, батьки хочуть стимулювати дітей вже «підтягувати хвости» і, власне, готуватися до 1 вересня.
Тому моїми рекомендаціями та й, загалом, усіх практикуючих психологів, які працюють з дітьми, є – організувати максимально спокійний, затишний відпочинок для кожної дитини. Для цього важливо з ними спілкуватися, питати, що для них могло б бути «класним» – для когось це може бути відпочинок з бабусею та дідусем, для когось це літній табір, для когось – це час і простір, коли дитину взагалі не чіпають. Тут всі ми індивідуальні, так само й діти.
Тому прохання до дорослих, а також усіх причетних до канікул, дати дитині максимум психологічного простору, для того щоб вони зуміли відновити свої сили, психологічний стан, від якого залежать її імунна система і фізичний стан, які, у значній мірі, впливатимуть на готовність дітей відновити навчальний процес.
Коли ж ми говоримо про змушування дітей читати влітку книжки, робити хатні справи тощо – це не дуже гарна мотивація. Боротьба завжди породжуватиме протидію. І чим більше ми змушуватимемо, тим більше діти чинитимуть опір. Якщо вони будуть нас боятися, то дітки виконуватимуть все, але таким чином ми привчаємо їх терпіти і виховуємо толерантність до насильства. Якщо ж ми говоримо про формування сміливих, активних людей, то треба знайти ту мотивацію, яка посилить бажання самої дитини готуватися до нового навчального року.
Важливими елементами мотивації, звичайно, будуть якісь приємні подорожі, теплі розмови про майбутнє, якась допомога дитині у підготовці до нового навчального року, «підтягуванні хвостів» тощо. Саме тоді ваша дитина не буде хвилюватися та боятися агресії вчителя. Тому бажаю кожному з нас шукати найкращі, оптимістичні і добрі мотиватори для власної дитини, щоб від слова «змушувати» ми могли повністю відмовитися».
Новини ІА АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами