Альона Головіна, психологиня:
«Ситуація з військовою агресією непроста, плюс вона накладається на ситуацію з вірусом, вакцинацією. Ми живемо у стані хронічного стресу. Від загрози лячно, бо є відчуття незахищеності. А в такому випадку важко зберігати спокій. Під час паніки спрацьовує лімбічна система, вона допомагає нам вижити, і пропонує реакції завмерти, нападати чи тікати.
Наші новини є у Facebook
Хвилюватись і стресувати – це нормально, бо є подразник. Втім варто схаменутись. Придивіться до людей поруч, бо тривожні люди мають властивість гуртуватись і поширювати страхи чи фейки. Обговорюють чутки, зібрані тривожні валізи, а ти чув про те чи інше… Такі речі заражають інших, паніка розростається.
Варто негайно усвідомити, де ми. Слід сконцентруватись на тілесних відчуттях. Попрактикуйте для себе. Відчуйте стопи – під вами є опора. Сядьте – відчуйте захист. Урівноважте дихання. Точка між лопатками – теж важливий сектор захисту. Концентрація на спокої і власній безпеці. І до вас прийде спокій.
Паніка лікується інформацією. А які реальні факти до переживань? Обирайте правильні джерела, яким можна довіряти, визнані, офіційні. Аби носії новин не були фейковими.
Теплий чай, прогулянка, розмова, візит до психолога врешті – вивчіть свої страхи. Острах і паніка стимулюють такі дії, за які будемо шкодувати потім.
Опора на важливих людей, огорніть себе адекватним середовищем. І якщо вам стане спокійніше від того, що ви зберете тривожну сумку, буде вдосталь ліків, води, маєте місце, куди переїхати - зробіть для себе це.
Якщо будемо спокійні ми - і діти бути стійкі. Ми мусимо транслювати спокій і рівновагу. Продовжуємо жити, аби не заклякнути у висланих фобіях.
На порозі весна – вживайте більше вітамінів, пийте води, гуляйте, думайте про хороше».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами