Дмитро Данищук, заступник голови Чернівецької ОДА з оборонних питань:
«Територіальна оборона – це новий рід військ, які входять у Збройні сили України. ТрО має покривати всю територію країни, і у кожному районі має бути свій батальйон. На прикладі Чернівецької області у нас є три районні підрозділи ТрО та один міський батальйон. Всі разом вони утворюють бригаду.
Ця тема зараз стала дуже актуальна, хоча вперше про неї заговорили ще на початку війни у 2014 році. Із підписанням закону у січні цього року про ТрО заговорили всі, і почались активні дії з формування таких сил.
Про агресію і вторгнення ми чуємо щодня, втім, за 30 років незалежності ніхто не готувався до такого розвитку подій. Та це не означає, що не варто готуватись. Ми мусимо почати цей процес. Якщо завтра масова мобілізація - ніхто не буде питати, хто і наскільки готовий. Введуть воєнний стан, і всі будуть жити за новими законами.
ТрО - дуже важливий елемент в обороні та захисті населення. Це охорона критичних об’єктів інфраструктури, аби життєдіяльність області не зупинялася. Хлібзавод, водогін, газова служба, залізниця, мости, дороги – це робота ТрО, прикривати тил, бо в той час армія проводитиме бойові дії.
У батальйоні орієнтовно нараховується 550 осіб. З них 50 осіб – це ядро, кістяк, котрі завжди на місці і у постійному контакті з іншими підрозділами. Якраз вони і будуть проводити навчання, вишколи, різні заходи. Решта пів тисячі – це резервісти, котрі у мирний час займаються звичними справами, ходять на роботу. Вони уклали контракт з ТрО і завжди у зоні доступу та готовності включитись у роботу. Впродовж року їх мають залучати до 120 годин вишколу, навчанню бойових порядків і взаємодії між підрозділами.
У нас кожен район має свою специфіку. А від цього і різна форма підготовки потрібна. Для гірського - одні директиви, для іншого (Дністровського) – інші, приміром, він закриває напрямок на Придністров’я, де досі перебуває 14 армія РФ. Сили Чернівецької ТрО - урбанізовані батальйони, які діють у місті, де багато мешканців та будинків. Наразі понад 70% управлінського складу для всіх батальйонів бригади територіальної оборони набрали.
Наступний крок - наповнення бригад і батальйонів зброєю, технікою, побутовими речами, підготовкою полігонів. Ми над цим працюємо щодня, прописали порядок і розклад вишколів.
Оскільки ми найвіддаленіша область, ймовірно, активних фаз бойових дій тут не буде. Але допомагати у лікуванні чи реабілітації побратимів ми зобов’язані. Уже тут на місці ми припрацьовуємо алгоритми дій, де таке організувати, і щоб такий лікувальний заклад був автономним.
Сьогодні ми бачимо, що депутати рад виділяють кошти на оборону. Це хороша ініціатива, і от зараз керівництво ТрО розпише, скільки потрібно шоломів, бронежилетів, засобів зв’язку. Кошти необхідні для життєдіяльності органу. Якщо буде залишок - перенаправимо на паливно-мастильні матеріали, техніку, медикаменти.
Ми лідери щодо організації сил ТрО, так відзначили Президент України, генерал Юрій Галушкін. Ми мусимо бути на крок попереду. І навіть якщо ми не в першій лінії оборони, все ж за нами підтримка та тилове прикриття.
Буковина готова дати відсіч будь-якому ворогу».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами