Депутати міської ради офіційно затвердили святкування Дня вишиванки і прийняли зміни до бюджету, виділивши левову частку коштів на освіту. Жваві обговорення в сесійній залі ратуші викликало перейменування вулиць.
День вишиванки у Чернівцях - офіційне свято кожного третього четверга травня, за це проголосували більшість депутатів. А от пропозиція депутата – атовця Сергія Лазарєва - не дозволити реєстрацію партій опозиційного блоку – більшості голосів – не набрала.
Сергій Лазарєв, депутат міської ради: Унеможливлення відродження реваншизму антидержавних злочинних політ сил, членами яких є послідовники злочинної діяльності – лідери опозиційного блоку, партії розвитку, партії регіонів, комуністичної партії.
В’ячеслав Кишлярук, депутат міської ради: в 30-х роках починалось приблизно із того самого, ми йдемо до демократії чи від демократії?
Оптимізм на сесії випромінювала головна фінансистка міста. З її слів, заборгованостей в бюджеті нині немає, зарплатню сплачуть справно. Депутати затвердили зміни – куди розподілити залишкові кошти. 430 тисяч гривень піде на реконструкцію вуличного освітлення з використанням сонячної енергії, по чотириста тисяч гривень виділили на знесення аварійних дерев в Чернівцях, та ремонт житлового фонду в Садгірському районі, за 162 тисячі – ремонтуватимуть Першотравневий район. Найбільше коштів отримала освіта.
Лівія Бамбуляк, начальник фінансового управління міської ради:– це 1,5 мільйони ми виділяємо для харчування дітей в дитсадках, для освіти, для влаштування сонячних колекторів, для реконструкції гарячого водопостачання, ми виділяємо ще 450 тисяч.
Затвердили депутати й програму розвитку електротранспорту в місті. На цей рік – є майже чотири з половиною мільйони гривень на ремонт контактної мережі та придбання тролейбусів.
Олег Пилип’як, заступник директора департаменту ЖКГ міської ради:2,5 мільйони – це є один новий тролейбус, або чотири вживаних.
Ідеологічну дискусію викликало питання зміни назви вулиці Московської олімпіади. Проти перейменування її у Січових Стрільців – в олімпійських ведмедиках і з факелом в руках виступив автомайданівнець Олексій Коломієць. Частина мешканців цієї вулиці натомість пропонувала назвати її на честь Степана Бандери. Зрештою, депутати поки що залишили стару назву. Чиновники кажуть: тепер нові квартали планують називати відповідно до того, хто там мешкає.
Ярослав Кушнірик, секретар міської ради: Вулиці, нові, які будуть в масиві, де будуть земельні ділянки атовців, будуть назви пов’язані з історією України, з українськими воєначальниками.
Із підписанням Президентом антикомуністичного Закону, вулиці з назвами з радянської епохи рано чи пізно перейменують всі без винятку, припустив Ярослав Кушнірик.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами