Нагадаємо, IX Meridian Czernowitz триватиме у Чернівцях з 7-го до 9-го вересня. Список учасників можна прочитати тут.
У програмі фестивалю – поетичні читання, презентації книжок, дискусії, лекції, музичні події та виставки.
"Фокусна тема цьогорічного фестивалю, – розповідає директорка Meridian Czernowitz Євгенія Лопата, – як і двох майбутніх – життя і творчість Пауля Целана. З часу заснування чернівецький Меридіан щороку звертається до особистості згаданого поета. Наступні три роки ми також присвятимо організації низки подій з нагоди 100-річчя від дня його народження, яке святкуватимуть у 2020-му в Чернівцях".
Цього року, окрім традиційних локацій, фестиваль відбуватиметься у низці нових місць. Серед них: Центр культури «Вернісаж», Арт-Інфо Центр «Czernowitz», Steinbarg Gallery&Café, активно діючий Буковинський Медіа Центр / Belle Vue тощо.
Уже відомо, що 8-го вересня у Літературному целанівському центрі відбудеться лекція про українські сторінки життя і творчості ізраїльського письменника Агарона Аппельфельда. А наступного дня гості фестивалю відвідають поетичні читання у Садгірській синагозі та могилу цадика на єврейському кладовищі у Садгорі.
У програмі також музичні події: аудіовистава від Театру вух за книжкою Христі Венгринюк «Народжуватися і помирати взутими» та музично-поетичний проект «Літографії» на підтримку однойменного альбому Юрія Андруховича та гурту Karbido (Польща).
Під час фестивалю презентуватимуть нові книжки чернівецького видавництва. Зокрема: поетичну збірку Серія Жадана «Антена», психологічний трилер Андрія Любки «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан», збірку поезій чернівецького письменника Андрія Тужикова «Тривожні маки», а також швейцарського автора Педро Ленца «Мій друг машиніст крана» у перекладі Сергія Жадана та Євгенії Лопати, та нову книжку Ігоря Померанцева «Вы меня слышите?».
А центральною подією фестивалю стане захід на тему «Пауль Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови: Чернівці-Париж-Вічність».
Також у ці дні в Літературному целанівському центрі діятиме виставка гравіювань «Деконструкція Жизель» за мотивами збірок віршів Пауля Целана.
Це спільний проект мисткині Нори Матоци та поета Герхарда Фалькнера (Німеччина), який виник у 2014 році під час перебування у Чернівцях на стипендії Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz. Зроблені Норою гравіювання чітко наслідують та інтерпретують художній стиль дружини Пауля Целана – Жизель Лестранж.
Вхід на всі заходи вільний.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами