Хто пропонує дешевше – того й обирають. Минулорічна лібералізація ринку дозволяє вільно встановлювати роздрібну ціну на природний газ між постачальником та споживачем, пише ІА АСС. Тому в опалювальний сезон громадяни все частіше здійснюють перехід від газзбутів до інших фірм.
Список усіх компаній, які постачають блакитне паливо, можна знайти на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕКП». Або ще простіше: знайти сайти, які пропонують порівняльні таблиці з-поміж різних компаній-постачальників.
«Взимку (залежить від погоди) ми спалюємо від 280 до 450 кубів газу. Приміром, зараз ми використали 416 кубометрів. Якби довелося платити за цінами «Чернівцігаззбуту» – це було б 3700 грн, а за тарифом «Нафотогазу» ми заплатимо 2600 грн. Різниця - 1000 грн. Для нас це суттєво. Шкода, що ми не змінили постачальника ще раніше, коли газ був по 4,5 грн за куб., - розповідає чернівчанка Анастасія Шатілова-Скрипник. – Ми з чоловіком два місяці вагались, чи переходити на іншу компанію. Лякало, що «Натфогазу» тут не має представників, аби звернутись у разі потреби. Втім, вивчили питання і ризикнули».
Наші новини є у Facebook
За таким зразком вчинила і родина Брус. Для мешканців, котрі використовують газ лише для приготування їжі і мають плиту, зміна постачальника не принесе великої економії. Але тих, хто користується котлами і обігріває помешкання взимку, квитанції у кінці місяця вражають.
«Облгаз – це посередник, який перепродував газ, перекуплений у «Нафтогазі». Тепер можна купувати той самий продукт без посередників. Втім, обрати можна не лише «Нафтогаз», є й інші фірми. Ринок став відкритим, і ви можете змінювати постачальника хоч кілька разів на рік, - каже чернівчанка Яна Брус. – Цікаво, що окрім місячного тарифу, можна обрати річний. Тоді платити можна буде по фіксованій ціні, і вона не змінюватиметься впродовж року. Зараз я вже економлю понад 2 грн. на кожному кубометрі газу, платитиму по 7,22 за куб».
Серед безлічі нових компаній, найдешевшу ціну пропонує «Газ АП» - 6,9 грн (щоправда, лише на території Херсонської області), «MEGAWATT» - 7,05 грн (по всій Україні), найвищий тариф – «Львівенергозбут» - 10,8 грн. Компанія «Чернівцігаззбут» декларує тариф – 9,89 грн за кубометр.
Читати: Протест у Мамаївцях: люди перекрили дорогу, вимагаючи знизити ціну на газ (ФОТО)
ІА АСС зв'язалась з одним із постачальників ТОВ «Агросинтез Трейдінг». Компанія здійснює постачання завдяки власному імпорту з провідних європейських газових хабів, і переконує, що поставки будуть регулярними, а ціни - конкурентними. На ринку фірма з 2015 року.
«Коли у січні 2021 ціна на газ зросла до 10 грн, ми намагаємось тримати її на рівні 7,08 грн за кубометр. У нас є досить резервів, аби тримати ціну на такому рівні. Доля об’єму газу для населення складає лише 10% від загального обсягу поставок. Тому ми гарантуємо безперебійну подачу, адже маємо резерви, - коментує заступниця директора з розвитку «Агросинтез Трейдинг» Ксенія Ахметова. - Кожен постачальник закладає у вартість ще й свою націнку. Ми інколи працюємо у збиток, аби залишатись конкурентними на ринку і не втратити клієнта. Теперішні зміни не дозволять монополісту підняти ціну на 30%, ринкові умови його відразу покладуть на місце. Можливість піти до іншого постачальника є запобіжником огульного підвищення».
Дешевша ціна – не завжди кращий варіант, кажуть у «Чернівгаззбуті». За низьким тарифом може ховатись поганий сервіс.
«Є компанії, які лише з’явились на ринку. Вони ще не можуть і не вміють врахувати всі нюанси. Коли пропонують дешеві ціни, то, можливо, там нема технічної підтримки, туди не додзвонишся, не звіришся. Ми купуємо газ на міжнародних ринках. Український газ для багатьох закритий і продається на українських хабах у мізерній кількості. НАК «Нафтогаз» має монополію на цьому ринку, тому для них газ із «Укргазвидобування» дістається дешевше. У нашу ціну входять різні сервіси, які ми надаємо вчасно та якісно нашим клієнтам, і це обслуговування якраз і формує вартість. Хоча навіть попри це наша частка у долі вартості лише 1,5 %», - коментує директорка ТОВ «Чернівцігаззбут» Катерина Параска.
Також відомо, що процес зміни постачальника повинен відбутися впродовж трьох робочих тижнів. Контактувати зі старим постачальником не потрібно. Щоправда, якщо є борги за газ, то спершу доведеться їх сплатити, і тільки після цього отримати можливість змінити постачальника. А ще старий постачальник палива не має права примушувати споживача отримувати спеціальний дозвіл на від’єднання. Всього лише нова фірма має підтвердити ваше приєднання, після чого оплата за газ відбувається за новими реквізитами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами