Вплив високої температури навколишнього середовища на організм в цілому призводить до його загального перегрівання. Однак слід зауважити, що завжди має значення не один, а комплекс факторів. Із зовнішніх – це насамперед, крім високої температури, підвищена вологість і відсутність вітру, щільний одяг і ін… З внутрішніх – стан здоров’я людини, супутні захворювання, ступінь адаптації організму до несприятливих умов, фізичне навантаження і обмежений прийом рідини.
Значне перегрівання організму супроводжується порушенням водно-електролітного обміну, циркуляторними розладами, периваскулярним та перицелюлярним набряками, дрібнокрапковими крововиливами у мозок, що призводить до втрати свідомості з можливими негативними наслідками.
Читати ще: Як вижити у спеку та яких правил дотримуватися
Для профілактики зневоднення організму рекомендується правильно організувати і дотримуватися питного режиму. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму (оптимальний вміст води в організмі, який забезпечує його нормальну життєдіяльність, обмін речовин). При температурі повітря більше 30 ºС при виконанні роботи середньої тяжкості потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину – приблизно одну чашку кожні 20 хвилин. Рекомендована температура питної води, напоїв, чаю +10-15ºС. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, передбачивши видачу підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів.
Вживання алкогольних напоїв у спеку категорично заборонено!
Держпродспоживслужба рекомендує в спекотну погоду обмежити час перебування на вулиці, зменшити фізичні навантаження до мінімуму, особливо це стосується осіб літнього віку і тих, хто приймає деякі ліки, наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати тощо, які посилюють дію ультрафіолетового опромінення.
У випадку погіршення самопочуття (загальна слабкість, розбитість, головний біль, головокружіння, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота, гіперемія шкірного покрову, прискорення пульсу та дихання, підвищена температура тіла, загальмований психічний стан або психомоторне збудження) слід негайно звернутися по медичну допомогу.
Нагадаємо, Управління Держпраці у Чернівецькій області застерігає роботодавців області щодо організації раціонального режиму роботи у період підвищеної температури повітря.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами