За даними Відділу комунікації поліції Чернівецької області, організував злочинну схему 29-річний житель Києва. Він залучив до своєї діяльності ще двох спільниць, віком 21 та 29 років.
Зловмисники в одній соціальній мережі розміщували оголошення про віддалену роботу - «Люди не платіть кошти за ссилки, сайти! Є можливість заробляти щоденно, потрібні картки. Чесно! Законно! Пишіть у пп». Під час переписки шахраї розповідали потенційним жертвам умови заробітку та входили в довіру для отримання конфіденційної інформації. Щоб заволодіти прихильністю та довірою, «роботодавці» за кожне користування картковим рахунком платили громадянам по 500 гривень.
Надалі аферисти отримали копії документів, а саме паспорт, індивідуальний код платника податків та інші персональні дані жертв, а також схиляли до введення комбінацій на мобільному телефоні, які блокували номер телефону. Провівши ці маніпуляції, шахраї отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та оформляли кредити на їхнє ім’я.
Правоохоронці встановили, що зловмисники причетні до вчинення майже 250 шахрайств і 45 фактів незаконного привласнення та використання офіційних документів.
За даними Чернівецької обласної прокуратури, вони незаконно привласнили кошти банківських та кредитних компаній на загальну суму понад 1,8 млн грн.
- ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем або їх пошкодження);
- ч. 3 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 182 (Порушення недоторканності приватного життя);
- ч. 2, 3 ст. 27 (Види співучасників), ч. 4 ст. 190 (в редакції до 11.08.2023) (Шахрайство);
- ч. 1 ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Слідство триває.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами