Сьогодні у Чернівецькій області з робочим візитом перебуває Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, пише Медіа агентство АСС. На зустрічі з народними депутатами України, керівництвом області, керівниками державних установ, підприємств та організацій він говорив про права людини та неухильне їхнє дотримання навіть в умовах збройної агресії РФ проти України.
«До мене надійшло 130 звернень щодо дій представників поліції (на Буковині, ред.), зокрема, і про нещодавнє побиття громадян. Я сам це перевіряв, і звернувся у поліцію. Я коли побачив це відео, як на кордоні з мікроавтобуса виводять хлопців і б’ють… вони ж були без зброї, не було загрози. Якщо вони скоювали порушення - тоді затримуйте і надавайте статус, відкривайте провадження. Але бити ногами по голові лежачих? 8 людей звернулись до поліції і зняли побої. Одна людина намагалася порізати вени», - розповів Дмитро Лубінець.
Отримуйте новини в Telegram
Йдеться про випадок, коли 8 березня у Чернівецькій області біля кордону з Румунією затримали мікроавтобус із 34 порушниками. Пасажири мікроавтобуса є громадянами України, мешканцями 12 різних областей, віком від 25 до 40 років. За доставку до Румунії в обхід пунктів пропуску кожен із пасажирів заплатив по 10 тисяч євро.
Омбудсман назвав показник звернень громадян про порушення з боку поліції одним із найгірших у державі. Начальник ГУНП у Чернівецькій області Віктор Нечитайло, який був на зустрічі, сказав, що про подальшу ситуацію доповість особисто.
«У 2021 році ми мали 625 повідомлень та звернень. А у минулому році – 1500, тобто ріст на 225 %. Минулого року ми здійснили 98 моніторингових візитів. За результатами відвідин у дві приватні психоневрологічні установи відкрито 2 кримінальні справи щодо керівників. Вони порушували право на життя і охорону здоров’я своїх підопічних», - зазначила Ірина Ісопенко, представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Чернівецькій області.
Також Лубінець розповів про порушення у психіатричній лікарні. Там невідповідність кількості пацієнтів до наявної площі закладу.
«Ми виявили порушення в Чернівецькій обласній психіатричній лікарні. Там, де має бути 360 пацієнтів зараз утримується 490 осіб. Норма повинна бути на 1 людину не менше 7 метрів. Зараз там 3,6 м на особу. Навіть в їдальні стоять ліжка. Це порушення і треба реагувати. Я живу у цій же країні. Розумію, що мало фінансування. І перш за все бюджет іде на ЗСУ. Але важкий стан речей це і час можливостей. Міжнародні партнери нам у цьому допоможуть, вирішувати і такі питання», - каже Лубінець.
Уповноважений з прав людини також зазначив і про конфлікт у Чернівецькій гімназії №5, де ймовірно цькували та принижували дітей, і про побиття представників ТЦК на Путильщині. У всіх випадках винні повинні понести покарання, а права громадян мусять бути захищені, наголошує Лубінець.
У пріоритеті на 2024 рік на Буковині – відкриття Центру захисту прав людини. Відомо, що це буде заклад у центрі міста, куди кожен зможе звернутись у разі потреби.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами