У Чернівцях стрімко зростає захворюваність на коронавірус. За інформацією управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради, за тиждень у Чернівцях виявили 666 нових випадків недуги, попереднього тижня було 236. Тобто розпочинається нова «хвиля». Нагадаємо, на Буковині вже підтвердили 16 випадків нового штаму коронавірусу «Омікрон».
Цей штам за симптомами дуже схожий на звичайне ГРВІ, розповіла МА АСС Надія Лабанда, менеджерка з громадського здоров’я управління охорони здоров`я Чернівецької міської ради.
«Захворювання минає легше, ніж, наприклад, інфікування «Дельтою». Найпоширеніші симптоми «Омікрону»: нежить, головний біль, втома, чхання, біль у горлі. До речі, відмінний від попередніх штамів симптом – чхання та захриплість голосу. А от температуру фіксують лише у чверті випадків. Втрата смаку і запаху – теж зустрічаються рідко. Тобто «Омікрон» дуже схожий на звичайне ГРВІ, - каже Надія Лабанда. - Попри те що симптоми «Омікрону» подібні на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки».
Після інфікування людини вірус швидко стає заразним для інших, бо інкубаційний період «Омікрона» – всього лише 3 дні. Також на ранній стадії вірус передається у 4,2 раза швидше, ніж «Дельта».
«Усі ці ознаки недуги набувають більш важкої форми і тривають довше у тих, хто не вакцинувався. У вакцинованих і тих, хто вже перехворів на коронавірус, захворювання проходить у легшій формі», - каже Надія Лабанда.
До речі, на «Омікрон» більше хворіють молоді люди: середній вік пацієнтів - 30,8 років. Тоді як на «Дельту» хворіли люди від 38 років і старші.
Наші новини є у Facebook
Зниження важкості вірусу вчені пояснюють високим рівнем імунітету, створеним вакцинацією та попередніми інфекціями. Тобто мутації зробили його «легшим» за «Дельту».
«Є дані Гонконзького університету, згідно з якими «Омікрон» легше інфікує дихальні шляхи, але важче потрапляє у глибокі тканини легенів, де він може завдати більшої шкоди, - каже менеджерка з громадського здоров’я. – Та на сьогодні невідомо, чи потерпатимуть пацієнти, які перехворіли «Омікроном», від тривалого ковіду, коли симптоми тривають кілька тижнів».
Медики Чернівців закликають захистити себе від COVID-19. Тим, хто ще не вакцинований – вакцинуватися. А тим, у кого минуло пів року від останнього щеплення – зробити бустерну дозу.
«Наукові дані свідчать, що ефективність вакцин у запобіганні симптоматичного перебігу COVID-19, зумовленого варіантом «Омікрон», значно нижча у порівнянні з варіантом «Дельта». А введення бустерної дози наближає ефективність вакцинації до 90% у попередженні госпіталізації внаслідок захворювання на COVID-19, - каже Надія Лабанда. – Окрім вакцинації, варто не забувати про прості правила, які захищають: дистанція, носіння маски в людних місцях та регулярне миття рук».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами