Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян нагородив Почесними відзнаками Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною» учасника бойових дій в антитерористичній операції на Сході України Георгія Безушка і голову Чернівецького обласного Товариства румунської культури імені Міхая Емінеску Василя Бику.
Жителів Опришен, які зробили вагомий внесок у розвиток села, збереження та популяризацію автенчиної культури і традицій керівник представницької влади краю відзначив Почесними грамотами, годинниками та Подяками Чернівецької обласної ради.
Опришени лише на десять років молодші за Чернівці. Та поселення людей існували тут ще задовго до цього. Про це свідчать археологічні знахідки на території села, найдавніші з них налічують 10-35 тисяч років.
Знайшли у селі і залишки п’ятьох давніх культур: трипільської, бронзового та залізного часу, культури карпатських курганів та середньовіччя. Знайдено могильник культури карпатських курганів.
Найдавніша будівля, яка збереглася до наших днів, – колишній будинок священика, теперішній музей, збудований 1908 року. Є в Опришенах і давня церква 1910 року. Перша письмова згадка про село Опришени у документах Молдовського господаря Олександра Доброго (1400–1432) датується 17 березня 1418 року. У 1503 році Штефаном Великим село було подароване монастирю Молдовіца.
У 1772 році Опришени були спустошені під час російсько-турецької війни. З 1775 року у складі Австрії. У 1946 році перейменоване на Дубівці. В радянські часи селі пізніше іменувалося Дубівка, 1996 року селу повернуто назву Опришени.
Читати ще: нещодавно 600-ліття від дня першої письмової згадки відзначало с. Привороки Глибоцького району
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами