Недільна стихійна торгівля в Чернівцях у самому розпалі. Уздовж низки магазинів “товарів для дому” простяглась 20-30-метрова стежка з харчовими продуктами. Просто неба, під дощем, лежать овочі, фрукти, молочна продукція, курячі яйця та домашні заготовки. Асортимент широкий: абрикос хотинський та мелітопольський, диня та кавун із Херсона; молоко, сметану, сир, які зроблені (за словами продавців) власноруч, привезли зі Сторожинецького та Герцаївського, Кіцманського районів.
Точну кількість таких стихійних ринків в області складно підрахувати. Продавцям закон не писаний. Де схотіли, там і стали. Головне – прибуток. У відповідь на запитання “Що ви пропонуєте людям? Чи впевнені ви у безпечності цієї продукції?” ввічливо посміхаються. Ніхто навіть не замислюється про наслідки цієї небезпечної торгівлі, пише ГУ Держпродспоживслужби у Чернівецькій області.
Те, що пропонують на стихійних ринках, здебільшого є продукцією не з перших рук. Реалізаторами є перекупники, повідомляють фахівці.
Звідки ці продукти? Де вирощені та виготовлені? В яких умовах транспортувались? Скільки часу перебували просто неба? А головне – хто несе відповідальність за їх безпечність? Тут жодних зобов’язань!
Яка небезпека криється у продуктах зі стихійних ринків:
– якість продукції ніхто не перевіряє;
– незадовільні умови реалізації;
– порушення санітарних норм торгівлі;
– ймовірність захворіти на інфекційні кишкові захворювання.
Крім того, продавці на стихійних ринках не отримують жодних дозволів від міського управління. У разі отруєння знайти відповідальних неможливо. Доки є попит – буде пропозиція.
Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області закликає буковинців не купувати продукцію на стихійних ринках, адже це небезпечно. Шановні споживачі! Оцініть ризики. Бережіть власне здоров’я і не будьте легковірними, купуючи НАЧЕБТО домашні продукти!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами