Суд почався після служби в Очаківській військовій частині. Бійці скаржаться на нестерпні умови та вимагають розірвання контракту. Чотири справи нині розглядають у Тернополі, одну – в Чернівцях.
Читати ще: з 67-и демобілізованих працевлаштувались лише 8.
Тернополянин Микола Сивирин приїхав до Чернівецького суду підтримати побратима. Військові разом судяться з Міністерством оборони після того, як пішли на котрактну службу та опинились в Очаківській військовій частині 2492.
Микола Сивирин, військовослужбовець: Нам офіцери казали, чого ви рветесь воювати, наших братів вбивати? Ми не розуміємо, хто для них брати. Російські офіцери? Тому ми попросили підписати перевод в іншу частину. Коли прийшли нам документи на перевод, почалось приниження, ми змушені були звернутись у військову службу правопорядку.
Військові твердять: умов за контрактом – а саме – забезпечення житлом, та фінансових виплат військова частина не виконувала.
Антон Олійник, військовослужбовець: Нас тримали в антисанітарних умовах, ми звертались, щоб їх покращити. На це не було жодних дій. Знаходячись в АТО, ми не отримували фінансування і наші документи кудись зникли.
Після скарг, кілька офіцерів частини отримали незначні покарання. Та військові, які подали до суду вимагають розірвання контракту.
Андрій Яворський, адвокат: Іде суперечка, щодо якої частини розривати контракт – 6 чи 8-ї. Чи є особливий період в нашій країні чи немає. Якщо є, тоді контракт розривається згідно із частиною 8-ю, а там дуже мало підстав розірвання контракту. По суті, системне невиконання умов контракту Міноборони не є підставами для розірвання. Як дехто стверджує, це як «військове рабство.»
Поки розпочалась процедура переведення в іншу військову частину, військовослужбовці роз’їхались додому. Але кажуть: готові повернутись на передову.
Вам буде цікаво: буковинські учасники АТО підписали меморандум з хмельницькими.
Микола Сивирин, військовослужбовець Ми готові далі воювати, ми не готові фарбувати бордюри, перенесенням бетонних плит, як в Очакові. З 2014-го року в нас – по 10 виходів на передову, в нас є державні відзнаки, і коли нам командир каже в лице: ми не будемо розбиратись – де ви воювали, ваші відзнаки – фальшивка. То це ще треба задатись питанням, для чого створюються такі центри?
На засіданні Чернівецького окружного адмінсуду представників від Мінстерства оборони не було. Адвокат військовослужбовців тим часом подав клопотання, щоб з Південної прокуратури витребували усі відомості у справі. Зокрема – які виплати отримували військові. Наступне засідання суду у Чернівцях безпрецедентної для країни справи – 4 листопада.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами