Учасників АТО, які шукають роботу більшає. Наразі на Буковині таких вже більше півсотні. Із 67 поки що вдалося допомогти лише восьми. І оскільки робочих місць бракує, учасникам АТО пропонують самим засновувати власний бізнес, і навіть дають для цього гроші.
До початку АТО буковинець Олександр працював юристом тепер мріє стати власником фірми. Відкрити власну справу чоловікові після демобілізації запропонували у службі зайнятості.
Олександр Замерзляк, учасник АТО: «Мені сподобалась можливість пройти навчання безкоштовне від Центру зайнятості, скласти бізнес-план, захистити його і отримати грошову допомогу від держави на розвиток особистого бізнесу. В мене була ну близько 40 тисяч».
Учасник бойових дій каже, для тих, хто повернувся з передової, робота – не лише можливість заробити гроші.
Олександр Замерзляк, учасник АТО: «По-перше, щоб відволіктися від цієї бойової обстановки, в якій ми перебували, по - друге, влитися в життя, вже цивільне, скажімо так».
Проте таких, як Олександр не багато, зізнаються фахівці. Кажуть, до чернівецького центру зайнятості звернулося 67 атовців і лише вісьмом на сьогодні змогли допомогти.
Надія Риджак, представник міського центру зайнятості: «8 взагалі працевлаштовано, 2-є влаштувалися самостійно в органи внутрішніх справ, одного працевлаштували ми в протезно-ортопедичний цех, один в музичне училище, а один працевлаштувався з компенсацією до приватного підприємця на вакансію рихтувальник кузовів».
Ще троє отримали грошову допомогу для організації підприємницької діяльності. Більшість атовців потребують роботи із гнучким графіком і це також ускладнює пошук. Адже опісля демобілізації їм необхідно вирішити чимало організаційних питань.
«Стан здоров’я, який потрібно поправити, більшість учасників АТО в період перебування на обліку також займаються реабілітаційними заходами, лікуванням, документи, які необхідно оформити на соціальні пільги. На землю і так далі».
Дехто з демобілізованих, так і не знайшовши роботи, разом із бойовими побратимами знову повертається на Схід.
Віталій Чурай, обласний військовий комісар: «Ви знаєте дуже багато хлопців, які зараз звільнені по демобілізації, не можуть знайти роботу, звертаються у Центри занятості, не мають роботи. а там вони знають свою роботу, свою службу, вже рік вони пробули, є певний досвід. І особливо по одиночки, по два. Приходять і знову йдуть у свої підрозділи».
В центрі зайнятості запевняють, намагаються з усіх сил знайти роботу атовцям: проводять Спеціальні курси перекваліфікації, бізнес-курси, радять, як писати резюме і де саме найкраще шукати роботу. Тут сподіваються, що все це матиме хороший результат. Тим паче, що вже є чимало патріотів-роботодавців, котрі готові працевлаштовувати саме учасників АТО.
«Є 2 чоловіки на сьогодні, ми відпрацьовуємо. Люди, які нас захищають, як ми їх можемо залишити без уваги, мені б прикро було. я вважаю, що це люди достойні працювати не лише в охоронних структурах, але й в правоохоронних органах».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами