Міський позаштатний імунолог Аліна Дашкевич надає роз'яснення щодо необхідності переходу на бівалентну оральну поліомієлітну вакцину (бОПВ), пише Управління охорони здоров'я м. Чернівці
• На сьогодні ризики від використання компоненту 2-го типу ОПВ перевищують користь від нього
• Дикий поліовірус 2-го типу не реєструється з 1999 року
Компонент 2-го типу ОПВ :
Викликає більше 90% випадків вакциноспорідненого поліовірусу (ВСПВ)
Викликає більше 40% випадків вакцино-ассоційованого поліомієліту (ВАПП)
Втручається у формування імунної реакції на типи 1 і 3
• Перехід на бОПВ допоможе підвищити імунітет від типів 1 і 3 та прискорити ліквідацію також і цих типів поліовірусу.
• Вимагається повна заміна тОПВ (трикомпонентної ОПВ) на бОПВ у глобальному масштабі
• Кроки загального процесу: перехід - відкликання - утилізація - підтвердження
Перехід: тОПВ видаляється з холодового ланцюга (у державних та приватних закладах) і замінюється на бОПВ у Національний день переходу - 18.04.2016
Припинення використання тОПВ зумовлене вилученням з живої оральної поліомієлітної вакцини ІІ типу вірусу, в якому ВООЗ уже не вбачає загрози.
«Обидві вакцини забезпечують однаково ефективний захист від поліомієліту. Різниця полягає лише в тому, що одна з них не забезпечує захист від того штаму поліовірусу, який на сьогодні вже ліквідовано в усьому світі. Натомість новий тип ОПВ забезпечуватиме ще більш ефективний захист від інших двох штамів вірусу поліомієліту, що досі циркулюють», — пояснив представник ВООЗ в Україні Денніс Кінг, пише apteka.ua.
Згідно з рекомендаціями ВООЗ перехід на використання бОПВ передбачає одночасне вилучення усіх залишків тривалентної вакцини, яка не використовуватиметься в жодній країні з травня цього року. У зв’язку з цим МОЗ України підготовлено план переходу, одним із напрямків якого є порядок вилучення та подальшої утилізації всіх залишків тривалентної вакцини з усіх закладів охорони здоров’я усіх форм підпорядкування. Інший важливий напрямок буде спрямований на проведення роз’яснювальних тематичних семінарів для фахівців-імунологів, лікарів вакцинальних кабінетів з питань переходу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами