Як уже відомо, рішенням Архиєрейського Синоду Українська Греко-Католицька Церква в Україні з 1 вересня 2023 року переходить на новий стиль для нерухомих свят зі збереженням чинної Пасхалії.
Дмитро Носик, священник Чернівецької єпархії УГКЦ у коментарі Медіа агентству АСС розповів, що насправді відбувається:
«Рішення про перехід на новий календар назрівало давно. Як зазначає Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, ще на початку 2022 року питання календаря розділяло українців. Пізніше, зокрема через війну, одностайність українців щодо цього питання почала зростати. На сьогодні тотальна більшість наших вірних підтримують таку реформу».
Отримуйте новини в Telegram
Для тих парафій, які відчувають себе ще не готовими до такого кроку, за окремим благословенням єпархіального єпископа, можуть залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року, розповів Дмитро Носик. Тобто навіть та громада, яка просить дозвіл лишитися на старому календарі, мусить працювати над переходом до нового.
Нерухомі свята – це ті свята, які мають сталу дату. До прикладу, Покров Пресвятої Богородиці відзначають 14 жовтня. За новим календарем нерухомі свята зміщуються на 13 днів назад. Відповідно, це свято за новим календарем відзначатиметься 1 жовтня.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Рухомі свята – це ті свята, які прив’язані до празника Воскресіння Господнього, який не має постійної дати, і творять Пасхальний цикл, пояснює священник. Це неділі Великого посту, Вознесіння, Зіслання Святого Духа. Саме у питанні святкування таких свят на цьому етапі все залишається без змін.
«Зараз світові християнські Церкви ведуть дискусію щодо спільної оновленої Пасхалії, яка дасть змогу всьому християнському світові святкувати Пасху разом. Це рішення має назріти до 2025 року, коли ми відзначатимемо ювілей Нікейського собору 325 року», - зазначив Дмитро Носик, священник Чернівецької єпархії УГКЦ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами