Одним із найефективніших сучасних інструментів безпеки є відеонагляд, який відіграє ключову роль у запобіганні злочинам, контролі за порядком і навіть у плануванні міської інфраструктури.
Дивіться нас на YouTube
Серед недоліків відеонагляду фахівці називають:
- порушення приватності:деякі люди побоюються, що камери можуть використовуватися для тотального контролю.
- хакерські атаки: якщо система незахищена, злочинці можуть отримати доступ до записів;
- вартість: установка та обслуговування камер потребують великих коштів.
Однак, це мінімум проти тієї великої кількості переваг, які відеонагляд дає у містах Європи, України та світу загалом. Такі системи безпеки, встановлені в громадських місцях, зменшують рівень злочинності до мінімальних показників.
Відеонагляд – це потужний інструмент безпеки. На думку мера Чернівців Романа Клічука, місто потребує більш сучасної та ефективної системи відеоспостереження. У ратуші вже розпочали роботу в цьому напрямку: провели консультації з фахівцями з інших міст, а під час сесії міської ради було прийнято протокольне рішення про створення робочої групи для вивчення цього питання.
«Вандалізм, пошук зниклих осіб та загальна безпека в місті — це ті виклики, які не можна ігнорувати. Наявна кількість камер - недостатня. Але й окрім самих камер, потрібне також сучасне програмне забезпечення, яке дозволить ефективно обробляти відео, і, як результат, надавати правоохоронним органам дієвий інструмент для забезпечення порядку та безпеки.
Робоча група має розглянути технічні аспекти - зокрема, потребу в серверному обладнанні та спеціалізованому програмному забезпеченні для обробки відео. Після завершення цього етапу ми зможемо чітко визначити обсяги необхідного фінансування та джерела фінансування», - зазначив у коментарі журналістам МА АСС Роман Клічук.
Як розповів мер, доступ до міських камер мають правоохоронні органи та відповідні комунальні підприємства. Це необхідно для виконання функцій, передбачених законодавством, зокрема, для забезпечення правопорядку, контролю за об’єктами інфраструктури та оперативного реагування на події в місті.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Своєю чергою Віктор Нечитайло, начальник Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області, акцентував, що питання безпеки громадян в міському середовищі сьогодні є як ніколи актуальним:
«Сучасне місто – це складна і різнорідна інфраструктура, яка безперервно та стрімко розвивається та вимагає оперативного реагування у разі будь-яких надзвичайних ситуацій. Крім цього є необхідність протидіяти терористичним загрозам і небезпекам, враховуючи збройну агресію рф. Відповідно є потреба у запровадженні нових засобів та методів, які б гарантували безпеку мешканцям та гостям міста.
Зокрема, таким інноваційним рішенням є впровадження системи «Безпечне місто». Вона б забезпечила відеофіксацію транспортного і пішохідного трафіку. Звісно у повсякденній роботі поліції впровадження такої системи відеоспостереження є вкрай необхідною. Перш за все це публічна безпека та протидія злочинності».
Як пояснює головний полісмен Буковини, система виконуватиме превентивну функцію, адже знаючи, що за діями правопорушників стежать, вони з високою ймовірністю відмовляться від вчинення правопорушення. За його словами, відеоспостереження значно пришвидшить встановлення місця знаходження безвісти зниклих, допоможе відстежувати дотримання правил дорожнього руху, а також сприятиме оперативному затриманню зловмисників та притягнення їх до відповідальності.
Експерт у галузі систем безпеки у Чернівцях та в західному регіоні України Олександр Андрущак, розповідає, що з урахуванням безпеки міста, потрібно починати з встановлення камер на основних перехрестях, а далі рухатися місцями найбільшого скупчення людей: сквери, парки, площі.
Наші новини є у Facebook
«Якщо камера встановлена на перехресті - кут захоплення однієї становить від 72 градусів до 107. До прикладу, візьмемо одне з навантажених перехресть у Чернівцях, проспекту й Небесної Сотні - щоб охопити це перехрестя, треба мінімум 6 камер для хорошого аналізу ситуації.
Важливо й те, що для кожного перехрестя потрібний вузол зв'язку, що має бути під'єднаний до центрального відеосервера, який знаходиться безпосередньо в центрі моніторингу камер. Один сервер відеозв'язку може охопити 256 камер. Усі сучасні відеосервери вміють вести аналітику зображення, розпізнавати обличчя людей, номерні знаки автівок тощо. У середньому відеосервер може зберігати 1-2 місяці інформації. Проте найбільш важливою частиною всієї системи є спеціалізоване програмне забезпечення, яке буде збирати, аналізувати й обробляти зображення, створюючи єдину базу даних. Уся система повинна бути максимально обмеженою в доступі до мережі Інтернет, а в ідеалі - взагалі закритою, щоб не сталося несанкціонованого витоку даних».
Вартість однієї камери, яка вміє аналізувати зображення - в середньому зараз на ринку - від 5-6 тисяч грн. Йдеться про обладнання з України або Китаю, каже фахівець:
«Зазвичай у Чернівцях використовують камери китайського виробника. Можливість витоку інформації до країни-походження, на моє переконання та досвід - мінімальна. Можливе використання й обладнання американського виробника».
Український виробник відносно нещодавно почав виходити на ринок, розповідає Олександр Андрущак.
Наявність вітчизняного модельного ряду обладнання поки дуже обмежена. Однак український виробник почав розвивати власну лінію обладнання, при цьому успішно використовуючи Штучний Інтелект для аналітики зображення.
Загалом зараз на ринку цього обладнання найбільше конкурують світові гіганти-виробники, це США та Китай. Обладнання відеонагляду американського виробника на порядок дорожче від китайського. Обладнання США найбільш розповсюджене в країні походження, а також в деяких країнах ЄС. Загалом по якості ці два виробники знаходяться майже на рівні, вважає експерт та додає:
«Щоб зв'язати вузли зв'язку для міста, потрібно протягнути велику кількість оптоволоконного кабелю, тут важливо не забувати й про естетичний момент. Маємо історичний центр міста, сучасні райони - важливо не захаращувати їх кабелями».
Від редакції додамо:
- Цікаво, що Лондон, Велика Британія, вважається однією з найбільш «окамерованих» столиць світу - понад 500 тис. камер.
- Місто-держава Сінгапур використовує камери з розпізнаванням облич для контролю за порядком.
- А в Токіо, Японія, система відеонагляду допомагає знизити рівень злочинності майже до нуля.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами