За 9 днів тестової роботи WiM-станцій, які вмонтовані в дорожнє полотно і визначають перевантаження далекобійних фур, виявили 3849 порушень. Загальна сума штрафів складає майже 132 мільйони гривень.
Про це пише ІА АСС із посиланням на платформу для роботи з відкритими даними Опендатабот.
Там зазначають, що станцiї почали роботу в Українi з 16 червня.
Найбільша кількість порушень — 1140 — зафіксовано на автодорозі М22 «Полтава — Олександрія» біля села Підгорівка.
Друге місце — 583 порушення — посідає ділянка траси Н23 «Кропивницький — Кривий Ріг — Запоріжжя» поблизу села Бережинка.
Замикає топ-3 автомобільна дорога М07 «Київ — Ковель — Ягодин» біля села Загальці — 566 порушень.
Водночас, на трасі Чернівці - Житомир за перші 9 днів виявили вже 17 порушень і виписали 450 тисяч гривень штрафів.
«Надмірно навантажені фури псують асфальт, особливо влітку, коли він сильно розігрівається. Тому по всій країні наразi встановлено майже півсотні комплексів «Зважування в русі» (Weigh-in-Motion). Це система датчиків, які на ходу зчитують вагу, габарити та номерний знак транспортного засобу і передають інформацію до бази даних. Iнформацiя про всі порушення вже доступна на порталі відкритих даних, до того ж скоро перевізники зможуть дізнаватися про фіксацію їхніх порушень і нараховані штрафи в автоматичному режимi — через сервiс «Опендатабот», - зазначають на платформі.
Новини ІА АСС є у Viber
З вересня, коли планується повноцінне введення системи в експлуатацію, відповідальність за параметри вантажу буде нести не тільки водій, але й компанія, яка здійснює перевезення. Укртрансбезпека планує штрафувати їх в діапазоні від 8 500 до 51 000 грн. Істотні штрафи підштовхнуть учасників ринку перевезень укладати контракти з жорстким дотриманням габаритно-вагових норм. Стануть відомі назви компаній-порушників, які є справжніми винуватцями руйнування українських доріг перевантаженим транспортом.
До осені автоматична система контролю буде працювати в тестовому режимі — з відправкою порушникам ознайомчих повідомлень, але без без начислення реальних штрафів. Втiм, оцінити її ефективність можна вже сьогоднi: за загальним підрахунком, якби штрафи виписувалися власникам фур протягом перших 9 пробних днів, то порушення обійшлися б їм в 131 801 000 гривень.
Читайте також: Аварія під Чернівцями: легковик зіткнувся із вантажівкою
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами