Відомства повинні зосередитись на найбільш ризикових суб’єктах господарювання. Про це у програмі Суть речей на Радіо 10 розповіла Наталія Чернівчан, заступниця начальника Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області, пише ІА АСС.
«Мова йде про досить великі підприємства, які уникають офіційного працевлаштування. Це, зокрема, суб’єкти господарювання, які декларують високі доходи від своєї діяльності і, при цьому, в нього відсутні наймані працівники, або це мінімальна кількість робітників», - каже Наталія Чернівчан.
Наприклад, якщо мова йде про сільське господарство, то, як юридичні, так і фізичні особи декларують великий обсяг земельних ділянок (десятки та сотні гектарів) і, при цьому, вони не показують, що в них є наймані працівники. Тобто, величезні земельні ділянки обробляють 2-3 людини. До того ж вони отримують, нібито, мінімальну зарплатню.
«Якщо в ході наших перевірок ми виявляємо такі факти, ми ці відомості передаємо до управління Держпраці для відповідного реагування. На сьогодні мова йде про перевірку, в першу чергу, найбільш ризикових платників податків, які свідомо уникають офіційного оформлення працівників. Це галузі сільського господарства, будівництва, торгівлі, транспорт, але, при цьому, не суцільні перевірки», - пояснила чиновниця.
Читайте також: Перевірки ФОПів: у готелі на Буковині виявили неоформлених працівників
За її словами, якщо транспортна компанія має 10 автомобілів, а вона такі дані подає до ДПС, і водночас показує п’ятьох найманих водіїв, одразу виникає питання: яким чином працюють цих 10 автомобілів?
«У нас є випадки, коли підприємства виграють і міжобласні, і міські маршрути. При цьому, вони не декларують найманих працівників», - розповіла Чернівчан.
Якщо в ході перевірок роботодавець не реагує на приписи щодо неоформлених працівників, тоді на нього накладуть штраф. До юридичних осіб та ФОПів, які мають загальне оподаткування, застосовується штрафна санкція у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника – 60 000 грн.
Якщо це підприємець чи юридична особа І-III групи оподаткування, тоді до них застосовується попередження.
Якщо ж і в першої, і в другої категорії впродовж двох років знову виявлять нелегальних працівників, то штрафна санкція складає 30 мінімальних зарплат – 180 тисяч за кожного неоформленого працівника.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами