Минулого тижня частина Чернівецької обласної клінічної лікарні залишилася без електропостачання. Світло вимкнув МіськРЕМ у зв`язку з ремонтими роботами. Про це на брифінгу в ОДА розповів Сергій Цинтар, гендиректор КМУ «Чернівецька обласна клінічна лікарня».
«На той момент у нас не було хворих, підключених до апаратів ШВЛ. А за рахунок збільшення точок централізованої подачі кисню, хворі, які були на кисневій дотації, не постраждали, - зазначив Сергій Цинтар. – У нашій лікарні є дизельна станція, яка забезпечує живленням частину корпусів, у першу чергу – реанімаційне, хірургічне відділення і операційні боки. Частина інших корпусів, де зараз знаходяться хворі на коронавірус (пульмонологічне і інфекційне відділення) не мали автономного живлення. Зараз розробляється проектно-кошторисна документація, щоби підключити ці корпуси до автономного живлення. Можливо, буде придбаний новий дизельний генератор, який забезпечуватиме всю лікарню живленням».
У Чернівецькій обласній дитячій лікарні спрацювали на випередження: вже розробити проектно-кошторисну документацію на придбання дизель-генератора, що забезпечить роботу всього інфекційного корпусу, який зараз приймає діток, хворих на ковід.
«Ми вже знаходимося у тендері і маємо надію, що до кінця року зможемо придбати дизель-генератор», - зазначив Микола Чепіль, гендиректор КМУ «Чернівецька обласна дитяча лікарня».
Департамент охорони здоров`я провів моніторинг з виїздом у кожну госпітальну базу.
Як зазначив Олег Чорний, директор Департаменту охорони здоров`я Чернівецької ОДА, моніторинг провели у 24-х закладах охорони здоров`я, серед яких 18 – госпітальні бази, які надають допомогу хворим на коронавірус.
«Чернівецька обласна лікарня, обласна дитяча клінічна лікарня, перинатальний центр, а також Заставнівська, Глибоцька, Кельменецька, Кіцманська ЦРЛ забезпечені подвійним джерелом електроенергії, тобто мають дві окремі підстанції, - зазначає Олег Чорний. - Усі 24 заклади забезпечені автономними джерелами живлення, які у форсмажорних ситуаціях забезпечать електроенергією реанімацію, акушерсько-гінекологічне, хірургічне відділення».
Читайте ще: Укол при свічці: Наталія Гусак обурилась ситуацією в лікарні Чернівців
Саме тому головним лікарям усіх закладів було доручено виготовити проєктно-кошторисну документацію щодо заміни малопотужних автономних джерел живлення.
Нині відповідні документи виготовили лише міська лікарня №1 та №3. Інші ж не виконали це доручення, посилаючись на брак коштів. Тож Наталія Гусак наголосила, що цю роботу необхідно посилити.
Як зазначає Наталія Гусак, заступниця голови Чернівецької ОДА, такі перевірки розпочалися ще на початку листопада, до трагедії на Львівщині, де через відсутність електропостачання у реанімації місцевої лікарні померло двоє людей, що були підключені до апаратів штучної вентиляції легень.
«Моніторинг у черговий раз показав, що медичною системою області впродовж десятиліть мало хто цікавився. Всі автономні системи електроживлення були розраховані виключно на реанімацію, хірургію та пологові відділення, - зазначила Наталія Гусак. – Після проведення моніторингу обласна комісія з ТЕБ та НС надала доручення всім гендиректорам медичних установ якомога швидше розробити проектно-кошторисну документацію на оновлення всіх автономних систем живлення. Таким чином, ми зможемо підвести підсумок необхідного обсягу фінансування і направити його до Кабміну.
Також триває робота щодо забезпечення лікарень додатковими джерелами централізованого електропостачання.
Цього тижня заплановано провести симуляційні навчання для того, щоб зрозуміти, яким чином мають бути розроблені маршрути пацієнтів, якщо, не дай Бог, щось трапляється».
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами