У Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича презентували перший в Україні підручник для спеціалістів у сфері медіації «Медіація у професійній діяльності юриста». До його створення долучилися двоє чернівецьких науковців, йдеться на офіційному сайті університету.
Читайте ще: Буковинці можуть отримати правову консультацію мовою жестів
Зокрема, серед авторів підручника є Руслана Гаврилюк, докторка юридичних наук, доцентка, завідувачка кафедри публічного права, керівниця робочої групи Проекту «MEDIATS: Медіація: навчання та трансформація суспільства» Програми ЄС «Erasmus»+: СBHE від Чернівецького національного університету, голова правління ГО «Буковинський центр медіації», медіаторка, та Дмитро Костя, кандидат юридичних наук, колишній доцент цієї ж кафедри, а також був членом робочої групи Проекту «Медіація: навчання та трансформація суспільства (MEDIATS)» Програми ЄС «Erasmus»+: СBHE.
Презентація викликала жваву дискусію щодо природи медіації, як феномену правової дійсності, її місця в системі галузей знань та науково-методичну дискусію щодо викладання навчальних дисциплін з медіації у закладах вищої освіти.
Особливу зацікавленість викликала пропозиція робочої групи Проекту «MEDIATS» щодо Проекту магістерського Стандарту вищої освіти України. Зокрема, враховуючи особливо гостру потребу в укоріненні в суспільстві культури медіації, необхідно якомога ширше застосовувати саме медіацію як ефективний інститут примирення суспільства. Та підготовки студентів-магістрів з права до здійснення цієї місії майбутнього правника.
Крім того, обговорювалися питання щодо змісту та обсягу навчальної дисципліни, компетенцій та навичок здобувачів вищої освіти у результаті вивчення навчальної дисципліни, методів навчання, співвідношення теорії та практики, методики оцінювання, методичного забезпечення тощо.
Підручник підготовлено у рамках реалізації проекту Української академії медіації «Підтримка юридичних вищих навчальних закладів шляхом розроблення навчально-методичного забезпечення викладання дисциплін з медіації задля поліпшення якості юридичної освіти та сприяння ширшому застосуванню альтернативних механізмів вирішення спорів», що реалізується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами