На вулицях міста почали продавати первоцвіти
Кореспондент Інформаційного агентства АСС сфотографував у центрі міста дідуся, який торгує первоцвітами , що занесені до Червоної книги . За один букетик квітів чоловік править 10 гривень. Каже, що вирощує шафран удома. Колись приніс корінчики з лісу, вони прийнялись і так вдалось виростити в себе рідкісні квіти.
Городяни цікавляться вартістю квітів, але купують не надто активно. Чернівецькі екологи кажуть, що торгівля первоцвітами порушує законодавство , бо кількість цих квітів зменшується. За торгівлю рідкісними різновидами штрафують.
"Зазвичай, цими квітами торгують пенсіонери, дуже складно їм пояснювати і штрафувати за порушення, яке шкодить екосистемі, коли літні люди бідкаються, що лише так можуть заробити трохи грошей до мізерної пенсії", - сказав ІА АСС заступник керівника екологічної інспекції Чернівецької області Микола Собко.
Читати ще: У школах Путильщини провели конкурс малюнку «Захистимо первоцвіти».
Довідка: Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Останніми роками кількість первоцвітів в Україні значно скоротилася. Рослини, які віщують нам прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць зростання первоцвітів, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку.
Більшість з них занесені до Червоної книги, а саме: підсніжник звичайний, шафран Гейфелів (крокус), цибуля ведмежа (черемша) та багато інших. Ці рослини підлягають суворій охороні. Згідно Положення про Червону книгу України їх не можна зривати.
За зривання червонокнижної квітки в Україні - адмінвідповідальність. Частина первоцвітів до Червоної книги не занесені. Це проліски, рясти, анемони, первоцвіти та інші. Поки що ці рослини не є рідкісними. Але масове зривання їх може привести до того, що і ці види опиняться на межі зникнення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами