Прямий і непрямий підкуп виборців; розміщення агітаційних матеріалів без вихідних даних; голосування громадян замість інших громадян, які не живуть за місцем реєстрації; маніпуляції під час підрахунків голосів – саме такі правопорушення варто очікувати, а деякі з них вже фіксуються.
Так вважає керівник проекту «Правова освіта громадян через діяльність параюристів в територіальних громадах Чернівецької області» Вижницького офісу Мережі правого розвитку, Чернівецької організації «Комітет виборців» Ольга Чепель.
Експерт з виборчого права Ігор Баб’юк роз’яснив присутнім, чому поширюються фейкові інформації про порушення прав виборців, наприклад, інформація про «мертві душі».
«Це своєрідна маніпуляція свідомістю громадян. Звичайно, така інформація з’являється не випадково, а найперше з метою, щоб зменшити легітимність виборів. Невдовзі громадяни України більшістю голосів оберуть одного з кандидатів у Президенти України і саме тоді на основі таких фейків, можливо, будуть спроби довести, що результати виборів не відповідають дійсності. Хто у цьому зацікавлений? Ті, хто прагне, аби владу отримав саме певний кандидат», - наголосив Ігор Баб’юк.
Нагадаємо, відтепер за правопорушеннями на виборах можна слідкувати онлайн
Як перевірити себе у списках виборців, голосування без зміни виборчої адреси, права виборців. Ці та інші питання обговорювали присутні. Вони мали змогу почути думку одразу кількох експертів. Зокрема представників Чернівецької організації «Комітет виборців України», Вижницького офісу Мережі правового розвитку «Центру правової інформації та консультації», Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області і не лише.
«Отримати фахову консультацію щодо того, як реалізувати своє виборче право та куди і в який спосіб звертатися для його захисту, виборці зможуть безпосередньо у центрах з надання безплатної вторинної правової допомоги, які 30 та 31 березня 2019 року працюватимуть у штатному режимі з 9:00 до 17:00 години», - наголосила заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Жанна Цурик.
Вона нагадала, що такі центри функціонують у Вижницькому, Кельменецькому районах області та у місті Чернівці.
Насамкінець йшлося про проект Міністерства юстиції «Я маю право голосу», який покликаний підвищити рівень правової обізнатості громадян у виборчому процесі. Юристи безоплатно інформують буковинців про їхні права, зокрема працюють мобільні групи, які надають роз’яснення щодо правових аспектів захисту виборчих прав громадян.
Нагадаємо, звернутися по допомогу до фахівців Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області можна за адресою: Чернівецька область, м. Чернівці, вул. Василя Аксенина, 5. Телефон: (0 372) 55 31 38.
Читати ще: Вибори 2019: варто перевірити свої дані у списку виборців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами