2016-ий рік для чернівецьких студентів повний контрастів: протести й компроміси, перемоги й поразки.
Рік розпочався численними акціями підтримки бійців АТО. Навіть під час зимових канікул студенти, разом з викладачами, збиралися й готували подарунки солдатам на схід. Так, відбулися акції «Подаруй солдату свято», де молоді люди готували на передову новорічні страви: олів’є, голубці, смаколики; та писали солдатам листи, які потім, разом із харчами, необхідними речами та подарунками передавали захисникам.
Надалі, протягом року, щосвята студентство збирало для солдатів необхідні речі та відправляло на схід. Так, наприкінці року, студенти ЧНУ збирали кошти на лікування важкопоранених буковинців-ветеранів АТО: В’ячеслава Даскалюка (атрофія зорового нерву через важке поранення в шию та щелепу) та Юрія Ходана (вибухова травма, що призвела до втрати частини черепа).
У кінці січня Міносвіти приготував сюрприз для студентів БДФЕУ: «Кабiнет Мiнiстрiв приєднав Буковинський державний фiнансово-економiчний унiверситет до Чернiвецького нацiонального унiверситету iменi Юрiя Федьковича.»
«Подарунок» Міносвіти студенти сприйняли як виклик, тож з перших днів пообіцяли боротися та захищати рідну альма-матер.
Юнаки з батьками, викладачами, під лозунгом «БДФЕУ – ЖИВИ!» тижнями протестували на вулицях міста, створили відповідну петицію, яка набрала необхідну кількість голосів, зверталися до місцевих депутатів. У результаті – вирушили до столиці. Тоді журналісти ІА «А.С.С.» повідомляли, що студентам вдалося заручитися підтримкою народних обранців: «Після багатогодинного мітингу біля будівлі МОНУ відбулась пряма зустріч першого заступника міністра освіти Інни Совсун із представниками студентського самоврядування, викладачів БДФЕУ, за участі заступника голови Чернівецької обласної ради. Зустріч відбувалася за сприяння та особистою участю Народного депутата України Василя Амельченка.».
Тим не менш, за кілька тижнів остаточний наказ про приєднання БДФЕУ до ЧНУ все ж набрав чинності. Підписаний він був тою ж першим заступником міністра освіти Інною Совсун, на чию підтримку розраховували студенти.
Суперечки дотягнулися до липня, коли ректор ЧНУ ім. Ю. Федьковича Степан Мельничук запевнив журналістів, що об’єднання вишів досягло завершальної стадії. "На засіданні вченої ради університету розглянули питання структурних змін в університеті у зв’язку із приєднанням БДФЕУ, - каже ректор ЧНУ. - Зважаючи, що найбільше студентів у цьому виші навчалося на економічних спеціальностях, було вирішено не приєднувати їх до економічного факультету ЧНУ, а утворити новий факультет обліку та фінансів. Що ж до інших напрямків, то на їх базі буде створено нові кафедри у складі факультету комп’ютерних наук, факультету педагогіки, психології та соціальної роботи та на юрфаці".
У вересні стало відомо, що із 10% відсотками викладачів БДФЕУ в університеті не продовжили контракт.
"Приблизно 10% викладачів не потрапили до нас. Правда, частина із тих, хто працював в університеті зараховані в коледж, частина зарахована на неповні ставки. Але ми намагалися максимально пом’якшити ситуацію, в тому числі і в кадрових питаннях. Як того вимагає законодавство, ми оголосимо конкурс на штатні посади, відповідно до законодавства оберемо людей на посади і вирішимо однозначно за результатами голосування це питання" - повідомив Степан Мельничук.
Не встигнувши оговтатись, студенти отримали новий виклик: зміна системи видачі стипендій, або скандальний законопроект №5130. Студенти з усіх міст країни тижнями протестували біля стін Верховної Ради. Обурювалися й чернівецькі юнаки, активно додаючи на сторінки соцмереж пости протесту. Втім, 6-го грудня депутати Верховної Ради законопроект підтримали. Згодом, законопроект підписав Президент України. Тож у Новому році стипендію отримуватимуть пільговики та найбільш успішна у навчанні молодь.
Чимало здобутків та перемог цьогоріч отримали чернівецькі студенти. За досягнення, усі вони були нагороджені у листопаді, символічно, у День студента. Відзначили студентку філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ірину Лазоревич, яка здобула перемогу на Всеукраїнській студентській олімпіаді зі спеціальності «Філософія. Релігієзнавство»; студентів Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ – Кошова Яна і Велігіна Євгенія - стали призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з хімії; команди студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у складі Віталія Яремчука, Андрія Гінінгера і Христину Воробець, яка посіла третє місце на Міжнародному студентському саміті «Цивілізаційний вибір України: політико-правова парадигма і проблеми сутнісних перетворень».
У липні одного з викладачів Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету затримали на хабарі розміром у 4000 гривень. Він обіцяв 21-річному абітурієнту вплинути на рішення приймальної комісії щодо зарахування на 5 курс вищого навчального закладу.
А в жовтні Шевченківський районний суд м. Чернівці визнав його винним у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України (зловживання впливом), та призначив покарання у вигляді штрафу розміром 17 000 грн.
Традиційно, чернівецькі студенти протягом року влаштовували соціальні акції, пропагували здоровий спосіб життя, застерігали буковинців від хвороб, брали участь у міських, всеукраїнських та міжнародних проектах. Кожен мав можливість обрати справу, пов’язану зі своєю спеціальністю.
Так, студенти БДМУ, на початку 2016-го розповідали містянам про те, як вберегтися від грипу, напередодні Пасхи – інструктували чернівчан як правильно вийти з посту. Майбутні медики провели ще ряд заходів, на яких розповіли, як планувати сім’ю, чому займатися спортом – варто, закликали посміхатися та дарували кульки. Студенти-архітектори відновлювали давні фрески в колишній Резиденції буковинських митрополитів. Молодь з мовних факультетів підтримувала рік англійської мови відеозверненнями, влаштовувала літературні заходи. Студенти-альпіністи проходили випробування горами. Креативна молодь створювала тематичні шпалери для смартфонів.
Відзначилися студенти, традиційно, в різних конкурсах та олімпіадах. Так, юні біотехнологи з Чернівців стали срібними призерами Всеукраїнської студентської олімпіади, а студенти БДМУ стали кращими на Всеукраїнській студентській олімпіаді.
Відзначилися студенти й благодійністю: організовували ярмарки, збирали теплі речі, влаштовували концерти, а зібрані гроші віддавали на допомогу потребуючим.
У 2016 році відбулося чимало змін, які змусили студентів добряче похвилюватись. Та, незважаючи на усі «виклики» держави, студенти змогли впоратись із ними. Цей рік став для них тренувальним майданчиком. Кожен отримав досвід, який, впевнені студенти, допоможе у 2017-му році боротись із новими змінами!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами