Днями транспортний оператор у Чернівцях повідомив, що з 5 квітня студенти у комунальному транспорті зможуть розраховуватись за проїзд виключно транспортною карткою. Проте таке рішення викликало хвилю обурення серед молоді. Студенти виступають проти, за їх словами це значно ускладнить проїзд у громадському транспорті.
Журналісти Медіа агентства АСС поспілкувались з головою молодіжного парламенту в Чернівцях Артуром Іванческулом. Він розповів, що таке обурення серед студентів виникло з низки причин:
«По перше - це дорожче. Тепер потрібно купити транспортну картку, яка коштує 200 гривень, але при цьому поповнена лише на 150. З цього витікає й інша проблема - не завжди є можливість перевірити баланс транспортної картки, у той час, як кількість грошей на банківській картці видно одразу».
Також представник студентства розповів, що через таке нововведення біля валідаторів будуть набагато більші черги, і заплатити за проїзд оперативно буде неможливо. Обурення також викликає той факт, що раніше у студентів все необхідне для проїзду було в телефоні, а тепер при собі обов'язково треба мати транспортну картку та студентський квиток.
Отримуйте новини в Telegram
Для того, щоб зібрати статистику щодо доцільності такого рішення, у молодіжному парламенті провели оптування серед студентів. За один день зібрали понад 2000 голосів, з яких 1996 респондентів висловились проти.
Фото: Інстаграм-сторінка Чернівецького молодіжного парламенту.
Як зазначив Артур Іванческул, враховуючи явну перевагу в голосах, парламент подав результати опитування до розгляду в Чернівецьку міську раду: «Звернення писали від імені всіх респондентів. Все, що буде в межах компетентності молодіжного парламенту, будемо доносити до місцевого самоврядування».
Фото: Інстаграм-сторінка Чернівецького молодіжного парламенту.
Заступник міського голови Ігор Крохмаль у коментарі Медіа агентству АСС сказав, що це рішення прийняли, зважаючи на різні обставини:
«Річ у тім, що кожного місяця ми офіційно фіксуємо понад сто порушень, коли не студенти оплачують проїзд студентським тарифом. Це може бути як випадковість, коли між оплатами валідатор не встиг змінити тариф, так і свідомі випадки, коли люди з тих чи інших причин хочуть платити менше. І це лише офіційно зареєстровані випадки, а скільки таких стається загалом? Через це підприємство зазнає збитків».
Як каже посадовець, у всіх містах, де запроваджена автоматизована оплата за проїзд, пільгові категорії населення, у тому числі учні та студенти, розраховуються лише транспортною карткою.
Медіа агентство АСС є в Instagram
«Зважаючи на хвилю обурення, ми залишаємо оплату банківською карткою, через додаток та QR-кодом. Поки будемо думати над остаточним рішенням щодо банківських карток», - каже Ігор Крохмаль. Він також зазначив, що звернення від молодіжного парламенту поки не бачив, проте як отримає - його обов'язково розглянуть в міській раді.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами