Відомо, що за попередні три місяці (станом на початок листопада) патрульні зафіксували 26 дорожньо-транспортних пригод за участі вантажних автомобілів, черги з яких простяглись від заїзду у Чернівці та до буковинського кордону, а саме до КПП «Порубне». Також інспектори патрульної поліції виносили постанови на водіїв вантажівок. Про це кореспондентові Медіа агентства АСС повідомили у пресслужбі патрульної поліції у Чернівецькій області.
Отримуйте новини в Telegram
Про ситуацію з чергами вантажівок, що простяглись на десятки кілометрів, розповів начальник Відділу державного нагляду (контролю) у Чернівецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) Віталій Пономаренко.
Як відомо, наразі Буковиною рухається традиційна жива черга, автомобілі розтягуються на велику відстань один за одним. Щоб попередити ризики аварійності працюють патрульні, активісти та представники Укртрансбезпеки, розповів Віталій Пономаренко:
«Управління патрульної поліції працює превентивно, патрульні спільно з Укртрансбезпекою регулюють процес проїзду транспортних засобів на принципах доброчесності водіїв. Ми періодично відпрацьовуємо ці території, тому що є водії, які хочуть об’їхати цю велику чергу різними методами, зокрема вклинюванням, особливо часто це відбувається вночі. Наразі ми працюємо над недопущенням несанкціонованих об’їздів черги, адже це дуже напружує ситуацію між водіями. Ми працюємо над цим ще з червня, саме влітку ми почали відпрацьовувати черги, досить часто там перебуваємо, як в нічний, вечірній чи денний періоди доби. Згодом до нас приєднались представники від міжнародних перевізників, які є в Чернівцях. Є громадські активісти, як допомагають в цьому плані, адже є близько шести об’їздів і власних екіпажів нам не вистачає. Шість об’єктів ми контролюємо спільно – активісти, ми і патрульні.
Дивіться нас на YouTube
Щодо порушень правил дорожнього руху, паркування водіїв вантажних автомобілів на мостах і естакадах – процес контролює патрульна поліція. Також ми через гучномовці і через радіоефір звертаємось до водіїв, щоб вони не порушували ПДР. Вночі ми, використовуючи гучномовці та спецсигнали, будимо водіїв фур, щоб вони рухались в черзі, під’їжджали максимально оперативно, дотримуючись дистанцій. Саме біля них ми використовуємо гучномовці, якщо потрібно донести інформацію на трошки більшу відстань щодо руху черги та правил руху – використовуємо радіоефір. У всіх перевізників є радіоканал через який ми спілкуємось, інформуємо їх про просування черги».
На даному відрізку дороги, де протягується черга вантажівок, підвищений рівень аварійності, констатує ситуацію Віталій Пономаренко. Відомо, що органи місцевого самоврядування створили робочу групу стосовно утворення спеціальної сервісної зони:
«Мається на увазі, що поруч з КПП «Порубне» будуть облаштовані спеціальні місця для стоянок транспортних засобів, де люди зможуть тримати свої автомобілі не в черзі на трасі, а попри дорогу. На таких базах відстою транспортних засобів буде стоянка, не буде зони обслуговування».
Наразі вивчають питання доцільності таких зон та розглядають місця, де це можна зробити.
Наші новини є у Facebook
Розвантажити прикордонні дороги допоможе й створення електронної черги. Як вона працює, розповів Віталій Пономаренко:
«Наразі така електронна черга працює в тестовому режимі на польському кордоні. При впровадженні такої системи присутність водія і транспортного засобу не обов’язкова в черзі. Він буде знати заздалегідь, за декілька днів, коли буде підходити його черга. Цей час він може провести в готелі чи іншому зручному для нього місці. Водій буде знати конкретну дату, на котру годину йому приїхати на кордон. Водіям не треба буде простоювати в чергах по 6-7 діб».
Черги з нами надовго, до того моменту, поки не будуть впроваджені сервісні зони та електронні черги, каже Віталій Пономаренко.
За словами начальника Укртрансбезпеки у Чернівецькій області, наразі КПП «Порубне» виконує свій максимум з пропускної спроможності.
«Фізично більше автомобілів вони просто прийняти не зможуть, це потрібно розуміти. І велика кількість транспортних засобів рухається саме через КПП Порубне. Ситуація наразі така, що близько 1000 -1300 автомобілів стоять в чергах, а при введені електронних черг та місць для відстою, вони будуть розосереджені по заправках, сервісних зонах, стоянках готелів чи інших майданчиках. Водії будуть легше планувати свій маршрут, їм не треба буде забивати свою чергу і рухатись нею до кордону», - підсумував Віталій Пономаренко, начальник Відділу державного нагляду (контролю) у Чернівецькій області Державної служби України з безпеки на транспорті.
Додамо, з 10 листопада розпочав свою роботу Міжнародний автомобільний пункт пропуску на українсько-румунському кордоні «Красноїльськ». Тут цілодобово здійснюється пропуск для пішоходів, автомобілів та незавантажених вантажівок. Зараз КПП «Красноїльськ» може пропускати до 500 автівок, а з відкриттям другої черги – спроможність має зрости в рази. На румунській стороні теж готують інфраструктуру для більшого потоку машин.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами