Про писанку, про її символи та їх значення в програмі "Суть Речей" розповіла майстриня-писанкарка Наталя Суруджій
Людмила Григорчук: Наталю Миколаївно, ви, напевне, як ніхто знаєте писанку, що вона собою представляє, що вона зображає. Чому на ній саме такі символи, а не інші.
Наталя Суруджій: Сам Бог велів писати писанки в Чистий четвер і у Страсний тиждень. Писанка прийшла до нас з дуже давніх давен. Це і, бо писанка уособлює собою зародок всесвіту, а ми знаємо, що в зародку розвивається будь-який організм, а зародок – це є належність до жіночого начала. Жіноче начало народжує як в тваринному світі, як в рослинному світі, так і в людському. Все починається з яйця. Ab ovo. Ми пишемо писанку, тим самим воздаємо хвалу Божій Матері, яка народила Сина Божого. У писанці багато символіки християнства.
Це дивно, адже постійно обвинувачували наш народ в язичництві. Хоча Апостол Павло в своїх звертаннях до ефесян, до філістимян пояснював, хто такі язичники. Це ті, які послуговуються брехнею, це ті, які використовують язик, щоб досягати власних цілей, жадоби влади, жадоби грошей. Апостол Павло не говорив про релігію, а про соціологію.
Писанки написані рунами. А це давнє українське письмо. Руни ми зустрічаємо в Скандинавських державах. Вони на камені вирізані. Виявляється, що рунами написане письмо Кам’яної могили, а це святилище, яке знаходяться степах України, в Запорізькій області, під Мелітополем, біля нього протікає річка Молочна. Це гроти, печери кам’яні. На стінах цих печер написані знаки. Знаки, письмо, піктографічне письмо, дуже багато знаків там. Але серед тих знаків проглядаються руни, деякі з них стали буквами нашого алфавіту. Наприклад буква Н, М, К, Я, І. це все руни. Їм тисячі років. У нас просто руни писалися на дереві, це нетривкий матеріал і він не зберігся.
Так от рунічне письмо, яким написана писанка, воно несе в собі інформацію. Ми ж називаємо писанку не мальованкою, а писанкою саме. Це лист через вічність, від пращурів до нас, нащадків. Що ж там таке написано, що нам слід це повторювати.
Адже легенди Карпат записані Гнатом Хоткевичем говорить про те, поки будуть люди писати писанки і палити вогонь на Юрія, до тих пір буде стояти цей світ. Як тільки перестануть це робити, світ згине, пам’яті по нім не лишиться. Пишучи писанки, ми продовжимо існування цього світу. Коли ми почали досліджувати письмо писанки, то виявилося, що воно повністю співпрацює з аурою людини.
Доказом такої інформації є дослідження японських, американських і російських вчених , коли вони проводили дослідження води як джерела інформації, аура людини має восьмикутну просторову зірку. Цю саму зірку ми промальовуємо на писанках, це ружа. Ми одночасно, коли вимальовуємо писанку, ми гармонізуємо і вирівнюємо нашу ауру.
Про писанку можна говорити годинами.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами