Забарвлення великодніх яєць цибулевим лушпинням – це просто, екологічно і доступно. Ми розповімо, як правильно фарбувати яйця в цибулинні, а заодно і поділимося деякими секретами, як зробити великодні яйця максимально красивими.
Читати ще: Як на Буковині складають Великодній кошик. Цікаві факти.
Як швидко пофарбувати яйця цибулевим лушпинням
Зняти лушпиння з десяти цибулин, промити і скласти в каструльку. Залити водою і додати трохи солі, щоб яйця не потріскалися.
Курячі яйця помити і додати в каструлю. Вони повинні бути повністю покриті рідиною і лушпинням. Довести до кипіння, зменшити вогонь і варити протягом 10-15 хвилин.
Потім вийняти яйця шумівкою і перекласти на серветку. Дати охолонути. Готові крашанки можна натерти рослинним маслом для блиску.
Покласти на кожне куряче яйце по листку зелені (петрушки, базиліка, розмарину) і акуратно розправити. Замість зелені можна використовувати крупи: горох, рис, гречку, пшоно; або прикріпити до яйця вирізану з паперу фігурку пасхального кролика.
Щільно загорнути яйця в марлю або бинт, зав'язати кінці нитками. Зайву тканину відрізати.
У киплячий насичений відвар цибулиння акуратно опустити підготовлені яйця.
Варити їх протягом 15 хвилин, підтримуючи на плиті мінімальний вогонь. Дістати крашанки з відвару і покласти в холодну воду. Коли вони охолонуть, зняти нитки, марлю і листочки.
Лушпиння від ріпчастої цибулі дрібно нарізати і викласти на блюдо. Курячі яйця помити і, поки вони вологі, обваляти в лушпинні. Потім кожне яйце викласти на марлю і зав'язати у вузлик, кінчик відрізати.
Приготувати розчин для фарбування яєць. Для цього в каструлю налити склянку води, додати пляшечку аптечної зеленки і ложку солі.
Скласти в каструлю яйця в лушпинні. Вони повинні бути добре покриті водою з зеленкою. Якщо склянки води для цього мало, потрібно додати ще. Поставити на плиту і варити протягом 10 хвилин.
Потім промити фарбовані варені яйця холодною водою. Після цього зняти марлю з лушпинням і знову промити яйця під проточною водою. Обсушити крашанки, розклавши їх на серветці.
Нагадаємо, в кожній місцевості писанки особливі. Цікаво й те, що методики розписування писанок, їх символіка і кольорова гама різняться не тільки від країни до країни, а й від міста до міста.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами