Як повідомляло раніше Медіа агентство АСС, на перехрестях Чернівців працює завжди різна кількість патрульних поліцейських, які виконують обов'язки регулювальника.
Вони зазвичай виїжджають на перехрестя, рух на яких значно ускладнюється через те, що не працюють світлофори.
Водії та пішоходи повинні виконувати додаткові вимоги регулювальника, навіть якщо вони суперечать сигналам світлофорів, вимогам дорожніх знаків і розмітки, наголошують у пресслужбі Управління патрульної поліції.
Дивіться нас на YouTube
Відомо, що в місті є визначені близько 10 критичних перехресть, де відбувається регулювання рух у випадку відключення електроенергії, або ж інших ситуацій, які можуть заважати роботі світлофорів. Патрульні виїжджають на такі перехрестя, якщо виникає така необхідність.
Наразі ситуація в місті така, що не всі водії та пішоходи розуміють жести регулювальників, зазначають у пресслужбі УПП та зауважують, що за невиконання жестів регулювальника передбачена відповідальність згідно з ч. 2 ст. 122 (Проїзд на заборонний жест регулювальника) КУпАП. Сума штрафу за таке порушення складає 510 гривень.
За час роботи регулювальників у Чернівцях у листопаді винесена 1 постанова на водія.
У пресслужбі УПП зазначають, що наразі триває певна адаптація учасників дорожнього руху до умов сьогодення, тому масово усіх не штрафують, проте за декілька днів патрульні планують перейти від попереджень та роз'яснювальної роботи до більш суворих дій відповідно до Закону. Також патрульні наголошують на безпеці пішоходів, які масово не дотримуються вимог регулювальників
8.3 Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків і є обов’язковими для виконання. 8.8.Сигнали регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світловідбивачем, які мають такі значення:
а) руки витягнуті в сторони, опущені або права рука зігнута перед грудьми:
з лівого і правого боків — дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам — прямо і праворуч; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною та перед грудьми регулювальника; з боку грудей і спини — рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено;
б) права рука витягнута вперед: з лівого боку — дозволено рух трамвая ліворуч, нерейковим транспортним засобам — у всіх напрямках; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;
Читайте також всі новини Чернівців.
Регулювальник - поліцейський, що виконує регулювання дорожнього руху у форменому одязі підвищеної видимості з елементами із світловідбивного матеріалу за допомогою жезлу, свистка. Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків пріоритету і є обов'язковими для виконання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами