Усього до списку номінантів увійшло 235 кандидатів із 60 країн. Це вперше з часів заснування премії у 2002 році до списку претендентів потрапили українці – художник Кость Лавро та письменниця Зірка Мензатюк.
Список претендентів на Премію пам’яті Астрід Ліндґрен за 2018 рік оприлюднили під час Книжкової виставки у Франкфурті (Frankfurt Book Fair), повідомляє офіційний сайт alma.se.
Нагадаємо, що лауреатами премії можуть стати письменники, ілюстратори, диктори чи організації з усього світу, незалежно від мови чи національності, за досягнення протягом усього життя. Журі оголосить лауреатів премії наприкінці березня 2018 року.
Кость Лавро, художник-ілюстратор, один із найяскравіших і найколоритніших сучасних книжкових графіків:
Зірка Мензатюк, авторка понад 15 творів для дітей різного віку:
«У казках я ціную те, що в них є добро і зло, адже змалечку слід виробляти гарт і до зла і не загодовувати малюка солодким і рожевим. Саме тому я не боюся у своїх текстах показувати подібні речі…»
Письменниця, авторка творів для дітей, журналістка. Народилася 21 жовтня 1954 року в cелі Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області. У 1977 році закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Живе і працює в Києві.
Близько десяти років працювала кореспонденткою в періодичних виданнях, аж доки 1988 року почала серйозно писати художні книжки. Твори друкувалася в газетах «Літературна Україна», «Зірка», «Культура і життя», «Наша віра», журналах «Соняшник», «Барвінок», «Малятко», «Дніпро», «Веселочка», «Паросток», «Дошкільне виховання», «Мамине сонечко», «Дзвіночок», «Перець», «Ластівка», «Сільські обрії» тощо. Вела рубрики «Храми України», «Фортеці України», «Щоб любити», «Щоденник мандрівника» в дитячому журналі «Соняшник», а також рубрики про святині України в освітній радіопередачі для школярів «АБЦ» на Першому каналі Українського радіо. Твори виходили друком у США, Словаччині та Польщі.
На думку Зірки Мензатюк, «немає тем, які для дитини будуть недоступними чи заскладними для розуміння. Є складні форми їх подачі. (…) Дитяча література повинна готувати малюка до майбутнього, до дорослого життя. І робити це просто й грайливо. Дитину треба навчити не лише читати та писати, а й будувати стосунки, долати труднощі та невдачі, вміти бути щасливою…».
Авторка понад п’ятнадцяти книжок для дітей та підлітків. Лауреат літературних премій імені Наталі Забіли(2005), імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва (2007), Міжнародного літературного конкурсу в США (2002).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами