Місяці роботи та мільйони гривень на будівництво. Питання роботи центру для безпритульних тварин у Чернівцях, після його зведення - зависло в повітрі.
Тепер почались дискусії про статус стерилізайціного центру, і хто має бути його керівником. І поки депутати в міській раді намагаються дійти згоди, безпритульних собак у Чернівцях стає усе більше.
Як безпритульні чотирилапі нападали на перехожих просто у центрі Чернівців, на власні очі бачила екскурсовод Людмила Рогова: Спочатку тут з лавочки привстав нетверезий чоловік, і вони на нього напали, десь 6-7 собак, загнали на сходи ратуші, але хтось проходив і відігнав їх. Із тієї сторони ішла дівчина, вона не бігла не звертала увагу, не бігла , вони просто вискочили і почали на неї скакати. Але підбіг дуже різко чоловік із великим пакетом та їх розігнав, вона мало не зомліла йому на руки і потім сиділа, плакала на лавочці із подругою.
Людмила постійно проводить екскурсії, каже, туристів лякають чернівецькі собаки на вулиці: Іноземні туристи завжди дивуються кількості собак на вулиці, і запитують, чому вони на вулиці.
Понад 3 тисячі безпритульних собак торік у Чернівцях нарахували громадські активісти. Кажуть: у Львові ця цифра – уп’ятеро менша. Цього ж за 5 років можна досягти і в Чернівцях. Нині в місті спільно за грантові та бюджетні кошти звели стерилізаційний центр. Його будували 18 місяців, на це пішло понад 4 мільйони гривень. І тепер тут є операційні та 60 вольєрів.
Антоніна Гошовська, автор проекту: Для цього саме і збудований центр, що має працювати, як хороша ветеринарна клініка, що забезпечуватиме послуги для населення та роботу, щоб призупинити появу небажаного потомства на вулицях.
Тварини у центрі не мають затримуватись: після того, яку собаку привели до ладу і простерилізували, мають знайти і господаря. Також тут будуть вести облік усіх тварин . Залишається найголовніша проблема збільшення безпритульних собак в місті – відкриті смітники, впевнені активісти.
Антоніна Гошовська, автор проекту: Дуже хочеться, щоб наша влада звернула увагу в місті – це доступ до ресурсів, адже скільки є сміття, стільки собак будуть довкола цього сміття крутитись.
Та питання роботи центру нині - зависло в повітрі. Так само – як і оголошення конкурсу на посаду керівника. Громадські активісти вважають: це має бути людина, яка не лише любить тварин, а й є гарним менеджером. А сам центр має бути у комунальній власності , під контролем громади, фінансуватись із бюджету, але й самостійно заробляти на певних послугах.
Антоніна Гошовська, автор проекту: Щоб міська рада виділяла кошти по програмі на оплату праці персоналу, так само прорахувати скільки потрібно на вилов собак для стерилізації. Все інше – підприємство зможе заробляти, бо тут все зроблено, як хороша ветеринарна клініка.
Стерилізаційний центр для тварин вже прийняли у комунальну власність. Та частина депутатів виступає за те, щоб зняти установу із бюджетного фінансування, а натомість – передати в користування приватній організації.
Наталія Якимчук, депутат міської ради: Ми бачимо формат – проводиться конкурс, обирається та організація, яка бере на себе. Інвестиційні умови, під концесію яких передається об’єкт, мають бути узгоджені наперед, якщо ці організації погоджуються із ними – та, яка виграє – підписуємо договір ,передається об’єкт у користування під жорстким контролем.
Яким би не було рішення щодо статусу центру та майбутнього керівника, громадські активісти кажуть: із цим затягувати не варто, адже безпритульних тварин у Чернівцях – лише стає більше.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами